Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit NBAA33NF NX D - czujnik temperatury parownika

11 Gru 2015 09:03 5307 4
  • Poziom 26  
    Witam

Mam lodówkę Indesit NBAA33NF NX D od 4 lat. Ostatnio zaczął mi zamarzać parownik w zamrażarce (rozmrażałem ją już dwukrotnie, a dzisiaj zrobię to po raz trzeci). Jak znalazłem na forum, problem w 95% przypadków polega na uszkodzeniu czujnika temperatury parownika. Jak rozumiem czujnik jest termistorem NTC. Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest jego rezystancja w temperaturze pokojowej?
    W tej chwili lodówka jest zamarznięta, zamierzam ją odmrozić wieczorem i wtedy będę miał okazję co nieco pomierzyć. Jeżeli warto sprawdzić coś innego, to również będę wdzięczny za sugestie.
    Schematu elektrycznego tej lodówki pewnie nikt nie ma.... a może?

PS. Wczoraj rozkręciłem i sprawdziłem czujniki NTC - wszystkie trzy miały podobną rezystancję w podobnej temperaturze, tak że raczej są OK.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
  • Poziom 26  
    Też tak myślałem. Ale rezystancja grzałki widziana ze sterownika to ok. 330R. Z tego co widziałem, to raczej dobra wartość..... No chyba żeby nie?
    Po rozkręceniu i pomiarach wymyłem wszystkie styki złącz spirytusem (co za strata:(), być może coś się polepszy.
  • Poziom 13  
    Tutaj akurat w 90% przypadków uszkodzeniu ulega termistor a nie grzałka :) tak czy inaczej, trzeba zakupić niestety komplet z grzałką. Bezpiecznik oczywiście dla pewności lepiej wcześniej sprawdzić :)
  • Poziom 26  
    Na razie wszystko działa. Zobaczymy za 2-3 tygodnie. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i życzę Wesołych Świąt.
    Temat na razie zamykam.