Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Kenwood kdc - brak pamięci, słaby bass.

kapiszon 11 Dec 2015 11:45 2940 4
    kapiszon
    Level 9  
    Witam, mam od nie dawna radio Kenwood KDC BT (cd, usb, aux, bluetooth). Problem polega na tym, że każde wyjęcie kluczyka ze stacyjki powoduje resetowanie radia tj. resetuje wszystkie ustawienia radia oraz stacje radiowe. Co powinienem zrobić ? Które przewody mostkować ewentualnie przepiąć by nie narobić szkód , ale by radio pamiętało ustawienia ? Załączam zdjęcie poglądowe kostki i połączeń radia.

A drugie pytanie dotyczy funkcjonalności radia, otóż w oryginalnym radiu Bass był wyraźnie głębszy aż miło się słuchało , natomiast kenwood mimo ustawień Bass w menu słabo słychać ( głośniki sprawne nie spalone) nie wiem gdzie tkwi przyczyna ?

Liczę na pomoc fachowców :)

Radio Kenwood kdc - brak pamięci, słaby bass.
    pepe150
    Level 36  
    Masz przejściówkę, na przewodach są opisy.
    Miernik w dłoń i patrz gdzie masz stały +12V.

Radio kasuje się bo nie ma stałego podtrzymania pamięci.
    Nie po to masz te złączki na przewodzie żółtym i czerwonym.

Zazwyczaj jest tak że oryginalne radia lepiej sobie radzą z fabrycznymi głośnikami.
    Chcesz mieć dobry bass? To kupuj wzmacniacz, tubę, dobrze przewody, mate do wygłuszenia i będziesz miał dobry bass.
    kapiszon
    Level 9  
    Drugą część zrozumiałem - aczkolwiek nie chcę pudła bass w bagażniku tylko lepszego basu z głośników fabrycznych, ale rozumiem wzmacniacz robi robotę, ok dz.

A co do pierwszej części wypowiedzi, nie zrozumiałem trochę : wiem , że nie mam stałego dopływu prądu dla podtrzymania pąmięci, ale jeśli znajdę przewód +12V to co dalej ? Do czego podpiąć, z czym zmostkować. Oto pytam :)
    Nie pomaga odpowiedź w stylu : "" Nie po to masz te złączki na przewodzie żółtym i czerwonym. "" ... więc po co ?
    Temat błahy a jednak problem :)
  • Helpful post
    pepe150
    Level 36  
    Kolego te coś w przezroczystych koszulkach gumowych - to są złączki które możesz przepiąć zależnie od zapotrzebowania.
    Możesz do czerwonego przewodu od strony ISO (samochodu) przypiąć przewód żółty i czerwony razem. Możesz czerwony z żółtym zamienić, czyli: czerwony-żółty, żółty-czerwony.
    Możesz zrobić że radio będzie grało bez kluczyka (domyślnie w Oplu radio działa z kluczykiem).

Tylko musisz wiedzieć gdzie masz stałe +12V, a gdzie pojawia się +12V po kluczyku.
    Na przewodach od przejściówki powinny być napisy który od czego.

Jak widzę na zdjęciu - na żółtym przewodzie do radia - ma być stałe +12V (jak dobrze pamiętam). A masz podpięte przez żółty przewód od kostki ISO - czyli podtrzymanie.
    kapiszon
    Level 9  
    Dzieki wielkie za pomoc.
    Przewód od zapłonu rozpiąłem i podpiąłem tylko +12v (akum.) i faktycznie, podtrzymanie pamięci już jest :) co prawda po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie gaśnie radio, ale to nie problem wyłączyc ręcznie :)
    dzieki raz jeszcze. temat do zamknięcia. pozdrawiam