Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLM24441PL/01

bbshadow 11 Gru 2015 14:03 1713 10
  • #1 11 Gru 2015 14:03
    bbshadow
    Poziom 8  

Proszę o pomoc, mam problem, pralka nie rygluje drzwi, po ustawieniu dowolnego programu i wciśnięciu przycisku "start" ikonka bębna ( blokada drzwi) zaczyna mrugać nie słychać też charakterystycznego dźwięku blokady drzwi, wymieniłem tą blokadę na nowa oryginalną i dalej jest dokładnie to sam zrobiłem reset fabryczny bez zmian.

Dodano po 6 [minuty]:

dodam jeszcze ze zaczynało się niewinnie, ikonka najpierw mrugała pewien czas, potem po około 2 min pralka blokowała drzwi i działało normalnie, innym razem wszystko do samego początku działało ok ostatecznie blokada przestała funkcjonować, a ja wymieniłem ja na nowa, pierwsze pranie ok pożnie powrót do czekania i obserwacji tejże ikonki bębna :(

0 10
  • Pomocny post
    #2 11 Gru 2015 14:37
    Piotr2608

Poziom 38  

Moduł do naprawy. Miernik w dłoń i oczekuję pomiarów.

0
  • #3 11 Gru 2015 15:01
    bbshadow
    Poziom 8  

Hehhe fajnie napisane :) tylko jakie dokladnie mam zrobić pomiary? Jakich elementów? Elektrozamek moglem wymienic to tylko wtyczka a tu jakis wyższy poziom ;)

0
  • Pomocny post
    #4 11 Gru 2015 15:42
    Piotr2608

Poziom 38  

Napięcia na elektro-zamku, sprawdzeniu modułu pod kątem zimnych lutów.
    Nie ma jednej recepty na naprawę.

0
  • #5 11 Gru 2015 17:02
    bbshadow
    Poziom 8  

Wtyczka od elektro zamka to 3 przewody, po wyborze programu na 2 przewodach odpowiedzialnych za ruch cewki mam 147V i jest to moim zdaniem info ze drzwi zamkniete, jak dobrze pojmuję na tym samym obwodzie po wcisnieciu przycisku start powinno sie pojawic wyzsze napiecie ktore spowoduje ruch cewki. Takiego napiecie brak :( natomiast jak po wcisnieciu start manualnie rusze cewka pralka po przez 3 kabel dostaje info o blokadzie na zamku i startuje.

0
  • #6 12 Gru 2015 11:25
    bbshadow
    Poziom 8  

Pralka Bosch WLM24441PL/01 Pralka Bosch WLM24441PL/01

dostałem się do modułu sterującego jeden niebieski dynks osmolony czy to normalne czy świadczy o przepaleniu ?

0
  • Pomocny post
    #7 12 Gru 2015 12:40
    skryn
    Admin grupy AGD

bbshadow napisał:
    dostałem się do modułu sterującego jeden niebieski dynks osmolony czy to normalne czy świadczy o przepaleniu ?

Ten niebieski dynks został osmalony z pyłu szczotkowego silnika i jest całkowicie sprawny.

0
  • #8 12 Gru 2015 12:57
    bbshadow
    Poziom 8  

ok niebieski "dynks" kondensator znajduje się około 20 cm od silnika w powiedzmy szczelnej obudowie, ale skoro jest ok to dobra wiadomość

1
  • #9 12 Gru 2015 21:50
    falo22
    Poziom 25  

Idą Święta więc uważaj kolego z tą elektroniką żebyś nie zrobił z pralki choinki:)
    a tak na poważnie to oddaj to do elektronika bo jak kondensator dla ciebie to cyt: dynks to może byc kłopot.

1
  • #10 13 Gru 2015 05:50
    bbshadow
    Poziom 8  

Z dynksem to akurat zażartowałem ale i tak nie czuje sie na siłach aby cos tu sprawdzać, zmieniać itp. bardziej chodziło mi o to czy ta jakaś mechaniczna rzecz bo tak jak wczesniej pisalem wymiana elektro-blokady to żaden problem. Ale przez to forum przynajmniej wiem co mogło sie zepsuć co ograniczy koszty, jestem juz na poniedzialek umowiony że specjalista od naprawy modułów AGD ;)

0
  • #11 22 Gru 2015 13:06
    bbshadow
    Poziom 8  

Pralka znów działa, nie pomogły żadne resety, ani wymiana elektro-blokady, która wraz z płyta główna była i jest sprawna, na pomoc przyszedł Pan Kamil (dumbek06) z forum elektroda.pl

Pan Kamil miał identyczny problem z identyczną pralką jakieś 2 lata wcześniej, również jak ja szukał po omacku, sprawdzał, wzywał serwis Bosch, który jednoznacznie stwierdził SILNIK ma przebicie (uszkodzony). on natomiast się nie poddał, pierwsze co zrobił to wyczyścił silnik sprężonym powietrzem z pyłu szczotkowego i tyle, bo po tej operacji i moja Pralka działa :) :D :D

jeszcze raz dziękuje Panie Kamilu.

0