Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD My Book 3.0 TB 3,5 cala, jak usunąć partycję i sformatować dysk po wyjęciu

john3198 11 Gru 2015 14:23 648 2
  • #1 11 Gru 2015 14:23
    john3198
    Poziom 2  

Witam,
    mam pytanie dotyczące dysku zewnętrznego WD My Book 3.0 TB 3,5 cala. Jak założyć partycję, sformatować dysk wyjęty z firmowej obudowy WD. Wiem że dyski są w jakiś sposób szyfrowane i Windows 7/10 po podpięciu do kontroletra jako normalny dysk wewnętrzy widzi go fizycznie, ale nie jest w stanie nic z nim zrobić. Nie można założyć ani usunąć partycji. Dysk był podzielony na dwie partycje i używając programy EaseUS udało mi się odzyskać jedną partycję (2 TB), ale drugą którą widzi (ok./ 750 GB) nie da się ruszyć w żaden sposób (zdję WD My Book 3.0 TB 3,5 cala, jak usunąć partycję i sformatować dysk po wyjęciu cie). Pokazuje jako nieprzydzielony obszar i nie można nic z nim zrobić. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to ruszyć. Nie zależy mi na danych, mam kopię zapasową. Chodzi mi tylko o to żeby odzyskać cały obszar dysku. Szukałem odpowiedzi na forum, ale nie udało mi się nic znaleźć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Gru 2015 15:58
    gabrjel
    Poziom 19  

Dysk musi być w trybie GPT abyś mógł mieć partycję większa niż 2TB tak jak dysk nr 6 na twoim obrazku.

0
  • #3 11 Gru 2015 16:03
    john3198
    Poziom 2  

Wielkie dzięki. Działa!

0