Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatory + ładowarka Eneloop Sanyo czy Panasonic

ryziu1987 11 Gru 2015 20:17 1581 1
  • #1 11 Gru 2015 20:17
    ryziu1987
    Poziom 8  

Witam.
    Chcę zakupić 4 akumulatorki i z tego co wyczytałem przez ostatnie 2 godziny najlepiej zakupić eneloop tylko teraz mam w związku z tym kilka pytań.
    Przede wszystkim nie wiem czy lepiej brać Sanyo czy Panasonic? Podobno to będzie to samo, ale przy Sanyo znalazłem zestaw tylko z podstawową ładowarką gdzie czas ładowania to około 10 godzin.
    W wersjach Panasonica są dostępne 3 zestawy:
    1. http://www.hurt.com.pl/panasonic-eneloop-bq-c...-x-r6-aa-eneloop-2000mah-bk-3mcce,p13733.html - ładowanie podobnie jak w Sanyo około 10h - zwykła standardowa ładowarka.
    2. http://www.hurt.com.pl/panasonic-eneloop-bq-c...-x-r6-aa-eneloop-2000mah-bk-3mcce,p13263.html - czas ładowania około 7h - ładowarka niby posiada 4 osobne kanały ładowania i mikroprocesor który sprawdza stan naładowania
    3. http://www.hurt.com.pl/panasonic-eneloop-bq-c...-x-r6-aa-eneloop-2000mah-bk-3mcce,p13264.html - czas ładowania 4 aku to około 4 h a 2 aku to 2h - dodatkowo tak jak w poprzedniej mikroprocesor, 4 osobne układy.

Przede wszystkim interesuje mnie czy skrócony czas ładowania z 10h do 4h w ostatniej propozycji nie wpłynie na żywotność akumulatorków?
    Posiadam w domu ładowarkę Kodak K620E-EC którą zakupiłem z akumulatorkami Kodak 2100 mAh i może nada się do tych Eneloopów?
    Czy używanie ładowarki która nie posiada mikroprocesora i ładuje np. 20h zamiast określonych 10h może uszkodzić akumulatory?

Dodam, że akumulatorki mają służyć w padach do Xbox 360 - wiem, że są zestawy akumulatorów razem z podstawkami ładującymi, ale poczytałem trochę tematów z których wynika, że lepiej zainwestować w aku eneloop lub w oryginalne aku od MS.

0 1
  • #2 13 Gru 2015 15:02
    Thorgus
    Poziom 9  

Sanyo połączyło sięz Panasoniciem (Japończycy ich kupili)
    Z racji iż szukasz produktu który prawdopodobnie potrzebuje 2h na naładowanie i super trwałości przy tym, z niskim spadkiem pojemności kup Enloop PRO
    z najszybszą ładowarką na 2h

Odp:
    Czy używanie ładowarki która nie posiada mikroprocesora i ładuje np. 20h zamiast określonych 10h może uszkodzić akumulatory?
    Nie ale skrócić może ich trwałość, generalnie nie masz kontroli temperatury podczas ładowania i to jest główny problem, nie powinno się ładować akumulatora za niskim ani za wysokim prądem (napięciem bo mnie zraz shejtują)

Posiadam w domu ładowarkę Kodak K620E-EC którą zakupiłem z akumulatorkami Kodak 2100 mAh i może nada się do tych Eneloopów?
    Teoretycznie tak, ale polecam ładowarkę mikroprocesorową

Przede wszystkim interesuje mnie czy skrócony czas ładowania z 10h do 4h w ostatniej propozycji nie wpłynie na żywotność akumulatorków?
    Każde ładowanie obniża czas życia akumulatora ale zależy jak bardzo, niektóre znoszą to lepiej, inne gorzej, Panasonić wprowadził jakieś zabespieczenia do swoich najwyższych modeli przy intensywnym użytkowaniu.

Dodam, że akumulatorki mają służyć w padach do Xbox 360 - wiem, że są zestawy akumulatorów razem z podstawkami ładującymi, ale poczytałem trochę tematów z których wynika, że lepiej zainwestować w aku eneloop lub w oryginalne aku od MS.
    W oryginalnych płacisz za markę, Panasonic w wersji pro się sprawdza masz około 2500-2550mah pojemności na ogniwie

0
  Szukaj w 5mln produktów