Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Złe podłączenie zegara sterującego do licznika dwutaryfowego

kamilnowak2015 11 Dec 2015 21:14 6234 11
Wago
    kamilnowak2015
    Level 2  
    Złe podłączenie zegara sterującego do licznika dwutaryfowego

Koles który mi to robił zostawił to tak podłączone. Nie przełącza taryf. Proszę o pomoc jak to podłączyc.
  • Wago
    spinacz
    Level 41  
    Proszę wstawić foto wprost na listwę zaciskową licznika i od spodu listwy, chce się upewnić ale brak jest mostka zera na cewkę przerzutnika taryfy.
  • Wago
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    kamilnowak2015 wrote:

Koles który mi to robił zostawił to tak podłączone. Nie przełącza taryf. Proszę o pomoc jak to podłączyc.

A do czego ten licznik? Co nim rozliczasz?
    kamilnowak2015
    Level 2  
    To jest licznik w przybudówce która bedzie wynajmowana. W domu mamy 2 taryfy więc chcemy aby tu też tak było. Proszę o wyjaśnienie jak podłączyć przewody od licznika aby to zadziałało. Ustawić programator potrafię ;) . z góry dziękuję
    masonry
    Level 30  
    Musisz założyć mostek z zacisku zerowego (4 lub 5) licząc od lewej do zacisku (7).
    kamilnowak2015
    Level 2  
    Zrobiłem mostek i nic. Przesyłam dodatkowe zdjęcia.

Złe podłączenie zegara sterującego do licznika dwutaryfowego Złe podłączenie zegara sterującego do licznika dwutaryfowego Złe podłączenie zegara sterującego do licznika dwutaryfowego Złe podłączenie zegara sterującego do licznika dwutaryfowego Złe podłączenie zegara sterującego do licznika dwutaryfowego
    =Grzegorz=
    Level 23  
    I co? jak na zegarku naciskasz przycisk MANUAL (przełączasz tryb ręcznie ON AUTO lub OFF) to na liczniku strzałka przesuwa się z wysokiej na niską taryfę?

Jeżeli TAK to pozostaje sprawdzenie programu w zegarku i ODPOWIEDNIE ustawienie pasujące do obecnego połączenia (styk rozwierny)
    zbich70
    Level 43  
    kamilnowak2015 wrote:
    Zrobiłem mostek i nic.]

Sygnał sterujący masz ze styku NC, czyli podaje napięcie "przeciwnie" do programu.
    Chyba że w ogóle nie podaje, bo może być przekaźnik uwalony.
    Jeśli podaje a licznik nie reaguje, to cewka przełącznika taryf nie żyje.
    kamilnowak2015
    Level 2  
    Przyłączenie trybu manual nic niedaje. Jedyne co zauwazylem to zawieszanie się tarczy zegara podczas wlaczenia
    zbich70
    Level 43  
    kamilnowak2015 wrote:
    Jedyne co zauwazylem to zawieszanie się tarczy zegara podczas wlaczenia

Rozjaśnij to zdanie. Jakiej tarczy, jakiego zegara? Czy chodzi o tarczę licznika?
    Na czym polega to "zawieszanie"? Zatrzymanie obrotu, czy co?
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    Koledzy wystarczy tam potrzeba wezwać elektryka i nic więcej . Popatrzcie na te przewody jak po paraliżu , na te gołe wystające grzebienie . Niestety zza klawiatury tego nie uzdrowimy .
    Temat zamykam .