Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowy przycisk do elektrozamka wideodomofon Systec RL-036C

Hubczix 11 Dec 2015 21:26 5754 14
    Hubczix
    Level 7  
    Witam,
    Posiadam zamontowany wideodomofon (Systec RL-036C), chciałbym dodać dodatkowy przycisk do otwierania bramki, aby przy wychodzeniu z domu nie brać kluczy i otwierać bramki kluczami tylko przyciskiem, lecz nie wiem za bardzo jak podłączyć taki przycisk. Czy potrzebny jest dodatkowy zasilacz ?
    Prosiłbym o jakiś schemat, jeśli byłby ktoś taki miły.
    W załączniku dodaje podłączenie z instrukcji.

Moderated By suworow:

Poprawiłem temat dopisując model wideodomofonu

vodiczka
    Level 43  
    Gdzie ma być ten przycisk? Jeżeli będzie przy bramce to każdy naciśnie i wejdzie :) Potrzebujesz klawiatury szyfrującej a nie dodatkowego przycisku.
    lukasixthm
    Level 23  
    Nie potrzeba żadnej klawiatury. Ludzie ukrywają sobie taki "mikro pstryczek) w niewidocznym i niedostępnym zza ogrodzenia ręką miejscu, można wtedy otworzyć furtkę "od wewnątrz" bez klucza. Sytuacja: jesteśmy w ogrodzie, przychodzi sąsiad, a my musimy iść do domu po kluczyk żeby go wpuścić.

Powiedz kolego czy posiadasz jakikolwiek miernik napięcia i umiesz się nim posługiwać w stopniu podstawowym :)

Edit:

Dodatkowy przycisk do elektrozamka wideodomofon Systec RL-036C

Zmierz napięcie na zaciskach rygla elektromagnetycznego (oznaczyłem na zdjęciu jako punkty A i B). Zwróć uwagę na polaryzację, gdzie jest "+" a gdzie "-".

Na próbę zewrzyj pin nr 6 (zasilanie) kasety zewnętrznej z przewodem elekrozamka na którym pojawił się biegun dodatni zasilania.
    Jeśli zamek się nie załączy zewrzyj pin nr 4 kasety zewnętrznej (masa) z przewodem elekrozamka na którym pojawił się minus zasilania.

Wydaje mi się że elektrozamek ma na stałe podaną masę i sterowany jest "+", więc pierwsza opcja powinna zadziałać.
    Jeśli nie tzn. że ma załączane na raz oba bieguny. Wówczas musisz mieć wyłącznik z podwójną parą styków i podawać napięcia z pinów nr 4 i 6 na raz.
    Hubczix
    Level 7  
    Tak on bedzie schowany jak pisze lukasixthm.
    Nie posiadam lecz jak trzeba bedzie to zakupie lub pożyczę
    vodiczka
    Level 43  
    lukasixthm wrote:
    Nie potrzeba żadnej klawiatury. Ludzie ukrywają sobie taki "mikro pstryczek) w niewidocznym i niedostępnym zza ogrodzenia ręką miejscu, można wtedy otworzyć furtkę "od wewnątrz" bez klucza.
    Klucze pod słomianką albo na futrynie tez zostawiają :)
    Bodajże rok czy dwa lata temu pisali o takim jednym "ze pstryczkiem", który dziwił się w jaki sposób wyprowadzili mu motocykl z podwórka.
    Hubczix
    Level 7  
    Ja rozumiem ze moze sie taka sytuacja zdarzyc, ale ja chcialbym sie dowiedzieć tylko jak takie coś podłączyć, bo nie za bardzo wiem.
    lukasixthm
    Level 23  
    Jak przycisk zamontujesz tak, że nie będzie do wciśnięcia z zewnątrz to sam się przecież nie wciśnie. Co za problem z drugiej strony przeskoczyć przez ogrodzenie?

Rozwiązanie podałem w poście wyżej. Tylko chyba do podobnego modelu, Ty masz w kasecie (wg. Twojego załącznika 4 przewody) i jak widzę w komentarzach ludzi żalących się na dokumentację producenta "Krzakowskiego" z Lerłę Merłę piny są opisane jak dla małpy - 1, 2, 3, 4. Zero informacji o sygnałach.
    Hubczix
    Level 7  
    No dokładnie nie wiadomo co jest co, tylko podpisane 1,2,3,4 nawet w instrukcji nic nie jest opisane.
    Spróbuje jutro cos pomajstrowac
    Hubczix
    Level 7  
    Okej jakoś dam rade
    suworow
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Ale się Panowie rozpisali w tym temacie.
    Po kolei:
    Panie lukasixthm.
    Zaleca waść zasilenie zaczepu z wyjścia zasilania panela zewnętrznego. A zna Pan jaki pobór ma zaczep i jaka jest obciążalność tego wyjścia?. Jet Pan pewien że panel zew. zasilany jest na stałe, a nie z chwila wywołania/ uruchomienia podglądu jak to ma miejsce w większości wideodomofonów.

Panie Vodiczka.
    Większość furtek wyposażonych w elektrozaczep daje się otworzyć przy użyciu prostych narzędzi w czasie nie dłuższym niż by zajęło otwarcie kluczem. Zresztą sam zamek szyfrowy też nie stanowi poważnego utrudnienia. Proszę więc nie mącić w głowie pytającemu. Temat prosty, ale jak się okazuje i tu zabierając głos warto mieć nieco pojęcia....

Pozdrawiam
    DEYNA
    Level 10  
    Witam czy ma ktoś może instrukcje do tego modelu domofonu (RL-036C) . Niestety ja swoją zgubiłem a muszę go przenieść w inne miejsce. Domofon został rozmontowany bez zrobienia zdjęć.