Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowy przycisk do elektrozamka wideodomofon Systec RL-036C

Hubczix 11 Dec 2015 21:26 5754 14
 • #1
  Hubczix
  Level 7  
  Witam,
  Posiadam zamontowany wideodomofon (Systec RL-036C), chciałbym dodać dodatkowy przycisk do otwierania bramki, aby przy wychodzeniu z domu nie brać kluczy i otwierać bramki kluczami tylko przyciskiem, lecz nie wiem za bardzo jak podłączyć taki przycisk. Czy potrzebny jest dodatkowy zasilacz ?
  Prosiłbym o jakiś schemat, jeśli byłby ktoś taki miły.
  W załączniku dodaje podłączenie z instrukcji.

  Moderated By suworow:

  Poprawiłem temat dopisując model wideodomofonu

 • #3
  vodiczka
  Level 43  
  Gdzie ma być ten przycisk? Jeżeli będzie przy bramce to każdy naciśnie i wejdzie :) Potrzebujesz klawiatury szyfrującej a nie dodatkowego przycisku.
 • #4
  lukasixthm
  Level 23  
  Nie potrzeba żadnej klawiatury. Ludzie ukrywają sobie taki "mikro pstryczek) w niewidocznym i niedostępnym zza ogrodzenia ręką miejscu, można wtedy otworzyć furtkę "od wewnątrz" bez klucza. Sytuacja: jesteśmy w ogrodzie, przychodzi sąsiad, a my musimy iść do domu po kluczyk żeby go wpuścić.

  Powiedz kolego czy posiadasz jakikolwiek miernik napięcia i umiesz się nim posługiwać w stopniu podstawowym :)

  Edit:

  Dodatkowy przycisk do elektrozamka wideodomofon Systec RL-036C

  Zmierz napięcie na zaciskach rygla elektromagnetycznego (oznaczyłem na zdjęciu jako punkty A i B). Zwróć uwagę na polaryzację, gdzie jest "+" a gdzie "-".

  Na próbę zewrzyj pin nr 6 (zasilanie) kasety zewnętrznej z przewodem elekrozamka na którym pojawił się biegun dodatni zasilania.
  Jeśli zamek się nie załączy zewrzyj pin nr 4 kasety zewnętrznej (masa) z przewodem elekrozamka na którym pojawił się minus zasilania.

  Wydaje mi się że elektrozamek ma na stałe podaną masę i sterowany jest "+", więc pierwsza opcja powinna zadziałać.
  Jeśli nie tzn. że ma załączane na raz oba bieguny. Wówczas musisz mieć wyłącznik z podwójną parą styków i podawać napięcia z pinów nr 4 i 6 na raz.
 • #5
  Hubczix
  Level 7  
  Tak on bedzie schowany jak pisze lukasixthm.
  Nie posiadam lecz jak trzeba bedzie to zakupie lub pożyczę
 • #6
  vodiczka
  Level 43  
  lukasixthm wrote:
  Nie potrzeba żadnej klawiatury. Ludzie ukrywają sobie taki "mikro pstryczek) w niewidocznym i niedostępnym zza ogrodzenia ręką miejscu, można wtedy otworzyć furtkę "od wewnątrz" bez klucza.
  Klucze pod słomianką albo na futrynie tez zostawiają :)
  Bodajże rok czy dwa lata temu pisali o takim jednym "ze pstryczkiem", który dziwił się w jaki sposób wyprowadzili mu motocykl z podwórka.
 • #8
  Hubczix
  Level 7  
  Ja rozumiem ze moze sie taka sytuacja zdarzyc, ale ja chcialbym sie dowiedzieć tylko jak takie coś podłączyć, bo nie za bardzo wiem.
 • #9
  lukasixthm
  Level 23  
  Jak przycisk zamontujesz tak, że nie będzie do wciśnięcia z zewnątrz to sam się przecież nie wciśnie. Co za problem z drugiej strony przeskoczyć przez ogrodzenie?

  Rozwiązanie podałem w poście wyżej. Tylko chyba do podobnego modelu, Ty masz w kasecie (wg. Twojego załącznika 4 przewody) i jak widzę w komentarzach ludzi żalących się na dokumentację producenta "Krzakowskiego" z Lerłę Merłę piny są opisane jak dla małpy - 1, 2, 3, 4. Zero informacji o sygnałach.
 • #10
  Hubczix
  Level 7  
  No dokładnie nie wiadomo co jest co, tylko podpisane 1,2,3,4 nawet w instrukcji nic nie jest opisane.
  Spróbuje jutro cos pomajstrowac
 • #12
  Hubczix
  Level 7  
  Okej jakoś dam rade
 • #13
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam
  Ale się Panowie rozpisali w tym temacie.
  Po kolei:
  Panie lukasixthm.
  Zaleca waść zasilenie zaczepu z wyjścia zasilania panela zewnętrznego. A zna Pan jaki pobór ma zaczep i jaka jest obciążalność tego wyjścia?. Jet Pan pewien że panel zew. zasilany jest na stałe, a nie z chwila wywołania/ uruchomienia podglądu jak to ma miejsce w większości wideodomofonów.

  Panie Vodiczka.
  Większość furtek wyposażonych w elektrozaczep daje się otworzyć przy użyciu prostych narzędzi w czasie nie dłuższym niż by zajęło otwarcie kluczem. Zresztą sam zamek szyfrowy też nie stanowi poważnego utrudnienia. Proszę więc nie mącić w głowie pytającemu. Temat prosty, ale jak się okazuje i tu zabierając głos warto mieć nieco pojęcia....

  Pozdrawiam
 • #14
  DEYNA
  Level 10  
  Witam czy ma ktoś może instrukcje do tego modelu domofonu (RL-036C) . Niestety ja swoją zgubiłem a muszę go przenieść w inne miejsce. Domofon został rozmontowany bez zrobienia zdjęć.