Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-46LE830E - Nie wyświetla obrazu z tableta i telefonu

szyd.luk 11 Gru 2015 21:38 780 3
  • #1 11 Gru 2015 21:38
    szyd.luk
    Poziom 3  

Witam,
    Problem polega na tym, że jak podłączam tel sony xperia s oraz tablet lenovo ideapad s6000h przez kabel HDMI i na TV przełączam na HDMI w obydwóch przypadkach jest tylko szare tło a na tel sony wyskakuje napis:

"Funkcja HDMI nie działa w przypadku tego urządzenia wyświetlającego. Przyczyną może być to, że urządzenie nie obsługuje standardu HDCP lub nie jest gotowe. Włącz urządzenie wyświetlające, przełącz je na kanał HDMI i spróbuj ponownie"

Jest to dziwne ponieważ jakieś rok temu podłączałem tel do TV i wszystko hulało jak trzeba.

Problem jest na każdym wejściu HDMI natomiast jak podłącze PS3 przez HDMI wszystko jest OK.

Co jest nie tak?

Dodam jeszcze, że przy podłączeniu, telefon i TV zachowują się tak jakby cały czas próbowały się połączyć nawet w tel włącza się na chwile ekran poziomy(tak było kiedyś jak wszystko działało) po czym się wyłącza i wyskakuje ten błąd.
    Aha i jak przełączam na HDMI to w prawym górnym ekranie wyskakuje napis HDMI 720p a nie powinno być 1080p czy jakoś tak?

Pozdrawiam Łukasz

0 3
  • Mitronik
  • #2 12 Gru 2015 02:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szyd.luk napisał:
    Co jest nie tak?

Rozdzielczość - zmienić na mniejszą w podłączanym sprzęcie - powinno pomóc.

0
  • Mitronik
  • #3 13 Gru 2015 21:09
    AxelNext
    Poziom 38  

Jeśli nie pomoże sposób który kolega wyżej opisał to przywróć w TV ustawienia fabryczne.

0
  • #4 13 Gru 2015 22:39
    szyd.luk
    Poziom 3  

Sytuacja rozwiązana.
    Pojechałem do sklepu i poprosiłem o kabel HDMI nowy i na nim wszystko śmiga.
    Swoją drogą nieźle lipne teraz robią kable skoro markowy wytrzymał raptem kilka podłączeń.
    Dziękuję za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Temat zamknięty.

0