Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala DSC PC3000- problem z załączaniem czuwania

11 Dec 2015 21:41 1131 6
  • Pupil
    Witam.
    Byłem u znajomego zobaczyć co się dzieje z centralą, gdyż zapaliła mu się na manipulatorze lampka "usterka".

Centrala jaką posiada to DSC PC 3000

Czyli co, szybki wgląd do instrukcji obsługi
    [*]+[2] i centrala pokazuje co jest nie tak. Zapaliła się lampka numer 1, czyli coś z akumulatorem
    Wymieniłem akumulator na nowy, po czym włączenie i wyłączenie czuwania i centrala załapała że ma nowy akumulator i lampka usterka zgasła. Jest wszystko OK.

Tylko niestety po tej operacji nie wiem dlaczego pojawił się inny problem (nie wiem też czy to ma związek z akumulatorem, czy przypadek).
    Mianowicie, w centrali DSC PC 3000 czuwanie można załączyć na 2 sposoby:
    - wpisując kod głowny
    - lub wciskając [*]+[0] (szybkie załączenie czuwania).

Niestety opcja druga (czyli [*]+[0]) przestała działać. Po wciśnięci kombinacji nic się nie dzieje. 0 reakcji. Stan czuwania można włączyć tylko przez hasło główne.

Patrzyłem w instrukcję. Szybkie załączenie czuwania można aktywować lub dezaktywować, wiec pomyślałem że może jakimś cudem opcja sama się zdezaktywowała.

Wpisałem [*]+[6]+[kod główny]+[4] po czym manipulator wydał 3 krótkie dźwięki (czyli opcja aktywna).
    Niestety po wpisaniu [*]+[0] nie ma reakcji.

I pytanie numer 2, gdyż nie znalazłem tego w instrukcji.
    Czasami poruszając się po menu zaczyna migać lampka "usterka".
    Przy czym normalnie usterki nie ma (po wymianie aku lampka usterka przestałą sie palić).
    Co to w takim razie oznacza, że lampka usterka czasami zaczyna migać?
  • OptexOptex
  • Level 26  
    Mientek007 wrote:
    Centrala jaką posiada to DSC PC 3000 (swoją drogą nie rozumiem, dlaczego ktoś do domowego alarmu założył mu centralę która ma 30 wejść, kiedy on ma tylko 8 czujek. Ale mniejsza o to).

Ja też tego nie rozumiem :D
    Skąd 30 wejść w PC 3000? Jak?
    I proponuję poczytać dokładniej instrukcję.
  • OptexOptex
  • Pupil
    gigi-44 wrote:
    Mientek007 wrote:
    Centrala jaką posiada to DSC PC 3000 (swoją drogą nie rozumiem, dlaczego ktoś do domowego alarmu założył mu centralę która ma 30 wejść, kiedy on ma tylko 8 czujek. Ale mniejsza o to).

Ja też tego nie rozumiem :D
    Skąd 30 wejść w PC 3000? Jak?
    I proponuję poczytać dokładniej instrukcję.

Sorry, pomyłka. Pochrzaniło mi się z inną centralą. Już edytuję post.

Natomiast to nie zmienia faktu, że kombinacja [*]+[0] nie włącza czuwania, a w instrukcji nie ma wyjaśnione co to oznacza, gdy miga lampka "usterka"

• Level 25  
    Polecenie * + 0 działa tylko wtedy gdy chcemy włączyć cały system.
    Kolego może masz podział na dwa systemy i linie w drugim podsystemie są naruszone.
  • Pupil
    reweriko wrote:
    Polecenie * + 0 działa tylko wtedy gdy chcemy włączyć cały system.
    Kolego może masz podział na dwa systemy i linie w drugim podsystemie są naruszone.

Wciskam tylko wtedy, kiedy pali się lampka gotowość (czyli żadne wejście nie jest narusozne).
  • Level 23  
    Witam!
    A czy podczas programowania instalatorskiego zezwolono na uzbrojenie poprzez *0 ?
    (podprogram 51 - czy świeci lampka 6 ?)

ad 2) Jeśli jest się w trybie programowania instalatorskiego bądź użytkownika głównego (świeci się lampka "program"), to pozostałe lampki (pamięć, usterka itd) mogą zapalać się zgodnie ze stanem programowania (np wprowadzana cyfra będzie zinterpretowana jako szesnastkowa ltp).
    K.G

• Level 25  
    Sprawdź również podprogram 60 sekcja 6
    jeżeli i to nie pomoże po prostu zresetuj centrale ściągając jej zasilanie..
    W DSC to standard.