Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 1.9tdi ahu - szarpie przy dawaniu i puszczaniu gazu

bernijol 11 Gru 2015 23:45 1056 7
  • #1 11 Gru 2015 23:45
    bernijol
    Poziom 8  

Witam mam taki problem z passatem tak jak w temacie, nie mogę im płynnie ruszyć, zmieniać czy redukować biegi a także dawać i puszczać gaz gdyż szarpie tak jak by był duży luz nie wiem w skrzyni na mechanizmie różnicowym albo gdzieś jeszcze. Musze przy ruszaniu po prostu wyczuć momęt delikatnie dodając gaz gdy silnik zacznie napędzać koła, tak samo jest gdy już jadę jakimś tam biegiem i chce puścić gaz to muszę to zrobić z wyczuciem bo inaczej szarpnie tak jak by był właśnie jakiś luz miedzy ciągiem silnika czy skrzyni biegów a hamowaniem silnikiem. Dodam że mam wymienione kompletne sprzęgło niedawno, jest to zwykłe koło bo w tych silnikach tak było i tak przeguby dobre bez luzów na zawieszeniu też nie ma luzów ani stuków. Jak dygnę lewarkiem do góry na biegu i kręcę kołem to jest luz około 5 może 7 cm. do przodu i tyłu jakby na mechanizmie różnicowym albo na przegubach wewnętrznych. Ma ktoś coś do zasugerowania gdzie szukać problemu? Będę baaaardzo wdzięczny.

• #2 12 Gru 2015 01:23
    robi1214
    Poziom 30  

Może być uszkodzony mechanizm różnicowy.

• #3 12 Gru 2015 20:48
    Staszek49
    Poziom 33  

Sprawdź poduszki silnika a także skrzyni biegów. Czy ten efekt był też wcześniej, tj. przed wymianą sprzęgła. Może coś nie tak z wymianą sprzęgła, a może dałeś podzespoły dedykowane do innego silnika. Masz olej w skrzyni biegów.

• #4 12 Gru 2015 21:42
    T5
    Moderator Samochody

bernijol napisał:
    Ma ktoś coś do zasugerowania gdzie szukać problemu? Będę baaaardzo wdzięczny.
    W brudnym nastawniku pompy wtryskowej.

• #5 12 Gru 2015 23:03
    domex32
    Moderator Samochody

Warto by też poszukać luzu na zawieszeniu silnika, zwłaszcza poduszki reakcyjne skrzyni biegów.

Do Twojego auta, występują też koła dwumasowe, jeśli koło zamachowe masz sztywne, może to wpływać na komfort jazdy.

• #6 13 Gru 2015 22:25
    bernijol
    Poziom 8  

Przed wymianą sprzęgła też to było. A z tym brudnym nastawnikiem pompy to o co dokładnie chodzi? To się czyści? można samemu? czy trzeba wymieniać? Poduszki pod skrzynią są w porządku. Jedna silnika przednia troche ma luz. Olej w skrzyni jest sprawdzone.

• #8 13 Gru 2015 23:21
    bernijol
    Poziom 8  

hmm miałem wymienianą pompę paliwową rok temu nie wiem tylko czy razem z nastawnikiem bo nawet nie wiem gdzie to ustrojstwo siedzi. Przed wymianą pompy też szarpało. Ale tak czytam googla i wnioskuję że jak by był to nastawnik to by mi silnik nierówno pracował albo szarpało by tak jak by silnik się dusił. A u mnie szarpnie tak jak pisałem wyżej jak by m jechał np. powiedzmy jakimś tam biegiem i puszczę gaz to jak z ciągu silnika przechodzi w hamowanie im to tak jak by był luz i później z hamowania silnikiem na ciąg jak dodaje gaz a tak wszystko ok. Podczas trzymania tępa nic nie dzieje się.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME