Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gm300 - Kabel przemiennik duplex

12 Gru 2015 08:01 999 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Poszukuje schematu przewodu łączącego dwie Motorole GM300 w trybie dwukierunkowy duplex. Szczególnie interesuje mnie zastosowanie opornikow i innych potrzebnych elementów.
 • Poziom 2  
  Tak tylko jest pytanie czy będzie to działać przy takim podłączeniu czy nie trzeba na tych kablach wstawiać opornikow. Nie wiem jakie napięcie wychodzi z COR ale wiem ze do PTT może być podane max 0,7V i czy takie podłączenia nie spala czegoś.
 • Poziom 27  
  Nie miałem nigdy trzysetki, więc nie będę zmyślał, materiałów w sieci do oporu, więc spokojnie sobie wygoglasz co trzeba.
  Mam za to GM350 i 950 (co prawda nieco inny układ pinów) i je spinam tak na ostro, z tym, że audio z pina 11, wchodzi mi na pin 2, a nie na 5 jak znajdowałem w opisach, bo na 5 nie chce gadać (nie wszystkie radia mają ten pin podłączony), więc jedynie z tego względu , że dwójka ma niższy poziom na wejściu, mam to zredukowane potencjometrem.
  COR z PTT idzie na ostro jak mówi schemat, w programie oba ustawione ze stanem niskim.

  PS. Znalazłem jeszcze coś takiego Link więc może będziesz musiał coś dodać do układu. Wcześniejszy kabel pewnie działa po wcześniejszym dorzuceniu tranzystorów wewnątrz radii.