Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim złączem podłączyć radio do wieży

12 Gru 2015 11:16 1695 9
  • Poziom 8  
    Witam, w domu mam wyjście antenowe z kablówki, które chciałbym podłączyć pod wieże. Niestety nie mogę znaleźć odpowiedniego złącza czy też kabla. Dysponując kablem koncentrycznym i dotykając wyjścia z wieży z gniazdem kablówki radio łapie świetnie wszystkie stacje problem w tym, że nie mam odpowiedniego złącza, aby na stałe to podłączyć. W załączniku przesyłam zdjęcie z wyjścia wieży coaxial 75 fm oraz gniazda kablówki. Proszę o odpowiedź co mam kupić, aby to podłączyć.
    Jakim złączem podłączyć radio do wieży Jakim złączem podłączyć radio do wieży
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    wysus23 napisał:
    Dysponując kablem koncentrycznym

Dokup złącze typu "f" będzie pasować do gniazda kablówki, a na drugi koniec potrzebujesz złącze antenowe żeńskie.
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    wysus23 napisał:
    wyjście antenowe z kablówki, które chciałbym podłączyć pod wieże

To, że na gniazdku jest literka R (Radio) nie znaczy wcale, że jest tam sygnał analogowy radiowy - zwłaszcza, że mało która kablówka, by nie powiedzieć żadna takiego sygnału nie daje.

A co to za kablówka w ogóle?.
  • Poziom 16  
    KOCUREK1970 napisał:

To, że na gniazdku jest literka R (Radio) nie znaczy wcale, że jest tam sygnał analogowy radiowy.

wysus23 napisał:
    Dysponując kablem koncentrycznym i dotykając wyjścia z wieży z gniazdem kablówki radio łapie świetnie wszystkie stacje

Czytamy dokładnie...
  • Specjalista Sieci, Internet
    No i czego ma to niby dowodzić - niczego.
    Niech podłączy to w pełni do gniazda - pogadamy wtedy.
    Krótki kabel robi za antenę - a nie, że ma sygnał z gniazdka.

Gniazdko ma port DATA/TV/R - znaczy to, że sygnał w tym gniazdku jest typowo kablowy - DVB-C - a może nawet ma modem kablowy od internetu.

UPC/MM sygnału analogowego radiowego w swojej sieci nie oferuje.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedzi. Co do pytania o kablówkę to jest to osiedlowa sieć kablowa w małym mieście i udostępnia ona właśnie radio telewizję oraz internet. Jeśli chodzi o złącze do gniazda kablówki to nie będę mieć z tym problemu, kabel koncentryczny również zakupię. Natomiast mam pewne wątpliwości co to wyjścia z wieży. Końcówek różnych jest dużo i nie chciałbym sytuacji, że zamówię i okaże się, że jest zła. Znalazłem coś takiego czy powinno być dobrze? http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-ant-tv-sat-coax-f-thomson-i5426577821.html
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Ok, czyli to będzie taki

...wtyk-antenowy-do-telewizora-iec-zenski-nakrecany-i5833254410.html
    +
    ...wysokiej-klasy-kabel-przewod-antenowy-1-13-mm-rg6-i5764530682.html
    +
    ...zlacze-antenowe-typu-f-samozaciskowe-na-kabel-rg6-i5840489393.html

Z góry dziękuje za odpowiedz, i przepraszam za moje niekompetencje, ale nigdy wcześniej nie zajmowałem się instalacjami antenowymi.

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Tak, trafiłeś w dziesiątkę.