Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAS28740 pl - Łożyska z simmeringiem tylko w komplecie?

kaczy1357 12 Gru 2015 11:34 849 11
  • #1 12 Gru 2015 11:34
    kaczy1357
    Poziom 7  

Witam .Mam pytanie. Planuję wymienić łożyska na bębnie ale z tego co się zorientowałem symmering dostępny jest tylko w zestawie z łożyskami niestety dość drogimi.Czy może ktoś z Was wie czy ten symmering można gdzieś dostać osobno, ewentualnie jakiś zamiennik.Dzieki z góry.

0 11
  • #2 12 Gru 2015 11:47
    Piotr2608

Poziom 37  

Po pierwsze wymienia je Pan sam więc oszczędza Pan na fachowcu, po drugie łożyska w komplecie będą pracowały dłużej niż kupione tanie chińskie zamienniki. Wydał Pan na pralkę powyżej 1 tyś zł, pralka użytkowana jest nie zgodnie z instrukcją obsługi (najczęściej wagowo jest przeładowana przy dużej prędkości wirowania - wysokie obciążenia).
    Dziwię się takiemu podejściu do życia. Mając trochę polotu wystarczy z czytać nr łożysk iść do sklepu dobrać łożyska i problem załatwiony. Nie kupi Pan jedynie tak perfekcyjnie zrobionego simeringu co spowoduje iż za mniej niż 2 lata czekała będzie kolejna wymiana łożysk.

0
  • #3 12 Gru 2015 17:49
    kaczy1357
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo za odpowiedź chociaż niewiele ona wniosła.To co Pan napisał to święta racja, pralka była nawet bardzo droga .Chodzi o to , że padł w niej silnik, wezwałem fachowca , który za naprawę skasował 400 zł , zwrócił uwagę również na hałasujące łożyska ,które należało by wymienić koszt 500zł ( części 330 zł).O ile te 400 zł przy tak drogiej pralce mogę strawić o tyle uważam ,że kolejna naprawa za powyższą kwotę jest już raczej nieuzasadniona ekonomicznie ponieważ pralka ma 6 lat i nie wiadomo czy za chwilę nie padnie w niej elektronika dlatego chciałem wymienić je sam i nie na chińskich łożyskach tylko NSK(koszt 80 zł) japońskie ale problem jest z symerem dlatego zapytałem jeśli nic nie ma to trudno, pewnie zakupię ten komplet ale wolałem najpierw dopytać zanim wydam kolejneniemałe pieniądze.

0
  • #4 12 Gru 2015 18:33
    skryn
    Admin grupy AGD

kaczy1357 napisał:
    Dziękuję bardzo za odpowiedź chociaż niewiele ona wniosła.To co Pan napisał to święta racja, pralka była nawet bardzo droga .Chodzi o to , że padł w niej silnik, wezwałem fachowca , który za naprawę skasował 400 zł , zwrócił uwagę również na hałasujące łożyska ,które należało by wymienić koszt 500zł ( części 330 zł).O ile te 400 zł przy tak drogiej pralce mogę strawić o tyle uważam ,że kolejna naprawa za powyższą kwotę jest już raczej nieuzasadniona ekonomicznie ponieważ pralka ma 6 lat i nie wiadomo czy za chwilę nie padnie w niej elektronika dlatego chciałem wymienić je sam i nie na chińskich łożyskach tylko NSK(koszt 80 zł) japońskie ale problem jest z symerem dlatego zapytałem jeśli nic nie ma to trudno, pewnie zakupię ten komplet ale wolałem najpierw dopytać zanim wydam kolejneniemałe pieniądze.

Zmień fachowca. Ten Cię oszukuje, mówiąc o zużytych łożyskach. Typowy naciągacz.

0
  • #5 12 Gru 2015 19:35
    newDJ
    Poziom 17  

skryn napisał:

Zmień fachowca. Ten Cię oszukuje, mówiąc o zużytych łożyskach. Typowy naciągacz.

Tak na odległość,nie widząc i nie słysząc pralki zrobiłeś z niego oszusta?Trochę pokory.Tyle w tym temacie.
    Jeżeli chce zabrać się za samodzielną naprawę to jaki ma problem.Rozebrać pralkę,odczytać dane z łożysk i simera i może szukać zamiennika.Problem tylko że może podebrać chiński zamiennik i za rok lub jeszcze wcześniej będzie wymieniał od nowa.
    Jeszcze jedno pytanie.Jeżeli można,jaki był powód awarii silnika?

0
  • #6 12 Gru 2015 19:55
    kaczy1357
    Poziom 7  

Kurcze,sam nie wiem co o tym myśleć ponieważ podczas naprawy po wymontowaniu silnika fachowiec obracając samym bębnem stwierdził jak wyżej.Powiedział ,że może to być spowodowane puszczającym symmerem i może dojść do zatarcia łożysk przez co obróci się na ośce i po ptokach.Na moje ucho te łożyska po zakręceniu bębnem faktycznie pracują dosyć głośno.Chyba że one tak mają nie wiem, a fachowców mam już dość. Kolejny raz przekonałem się ,że dziś to trzeba znać się prawie na wszystkim żeby nie zostać naciągniętym przez "FACHOWCA".Myślę ,że spokojnie poradzę sobie z wymianą tych łożysk tylko ten symer,szkoda,że nie występuje osobno.Teraz muszę się zastanowić, czy zostawić tak jak jest i czekać aż padnie zupełnie i kupić nową czy jednak zakupić ten komplet i wymienić ale wtedy sumaryczny koszt naprawy to już 730 zł a to już połowa nowej pralki .Może mała podpowiedź co robić, może jakiś inny punkt widzenia na tą sytuację.Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Kurcze nie wiem jak się edytuje .W silniku wymieniono tacho oraz szczotki, taki kwit dostałem

Dodano po 3 [minuty]:

Żeby było jasne.Wiem jakie maja być łożyska.Znalazłem bardzo dobrej jakości japońskie zamienniki .Nie chcę montować chińszczyzny ani łożysk ani symera.

0
  • #7 12 Gru 2015 19:57
    skryn
    Admin grupy AGD

newDJ napisał:
    skryn napisał:

Tak na odległość,nie widząc i nie słysząc pralki zrobiłeś z niego oszusta?Trochę pokory.Tyle w tym temacie.

A może olej w silniku trzeba zmienić? Tak profilaktycznie? A może jeszcze pompę spustową, bo rzęcholi na panewkach? Daj Pan już spokój... :(

:arrow: kaczy1357
    Wymiana łożysk w tym sprzęcie Ciebie przerośnie. Daj spokój.

0
  • #8 12 Gru 2015 20:16
    kaczy1357
    Poziom 7  

Ze spokojem.Może z elektryki jestem gamoń ale w sprawach mechanicznych radzę sobie całkiem dobrze.Tym bardziej że kiedyś już podobną rzecz naprawiałem z kolegą.

0
  • Pomocny post
    #9 12 Gru 2015 20:25
    Paw_el

Specjalista AGD

kaczy1357 napisał:
    Czy może ktoś z Was wie czy ten symmering można gdzieś dostać osobno, ewentualnie jakiś zamiennik

Witam.
    Skoro łożyska znasz to szukaj simeringu

0
  • #10 12 Gru 2015 20:29
    skryn
    Admin grupy AGD

Paw_el napisał:

Skoro łożyska znasz to szukaj simeringu

Ale koniecznie nie chiński! :)

kaczy1357 napisał:
    podobną rzecz naprawiałem z kolegą.

Co my ze śwagrem naprawiali, to nie wspomnę... Już niejednego małego Fiata my naprawiali... :)
    O słynnym Peesie nie wspomnę.

2
  • #11 12 Gru 2015 20:57
    kaczy1357
    Poziom 7  

Paw_el dzięki.Punkty poszły.Skryn,a ja nadal śmiem twierdzić , że dam radę. Ogólnie jestem techniczny.Pozdrawiam

0
  • #12 12 Gru 2015 20:59
    skryn
    Admin grupy AGD

kaczy1357 napisał:
    Paw_el dzięki.Punkty poszły.

Kończymy temat.

0