Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WAS28740 pl - Łożyska z simmeringiem tylko w komplecie?

kaczy1357 12 Dec 2015 11:34 1125 11
Bosch
 • #1
  kaczy1357
  Level 9  
  Witam .Mam pytanie. Planuję wymienić łożyska na bębnie ale z tego co się zorientowałem symmering dostępny jest tylko w zestawie z łożyskami niestety dość drogimi.Czy może ktoś z Was wie czy ten symmering można gdzieś dostać osobno, ewentualnie jakiś zamiennik.Dzieki z góry.
 • Bosch
 • #2
  Piotr2608

  Level 40  
  Po pierwsze wymienia je Pan sam więc oszczędza Pan na fachowcu, po drugie łożyska w komplecie będą pracowały dłużej niż kupione tanie chińskie zamienniki. Wydał Pan na pralkę powyżej 1 tyś zł, pralka użytkowana jest nie zgodnie z instrukcją obsługi (najczęściej wagowo jest przeładowana przy dużej prędkości wirowania - wysokie obciążenia).
  Dziwię się takiemu podejściu do życia. Mając trochę polotu wystarczy z czytać nr łożysk iść do sklepu dobrać łożyska i problem załatwiony. Nie kupi Pan jedynie tak perfekcyjnie zrobionego simeringu co spowoduje iż za mniej niż 2 lata czekała będzie kolejna wymiana łożysk.
 • #3
  kaczy1357
  Level 9  
  Dziękuję bardzo za odpowiedź chociaż niewiele ona wniosła.To co Pan napisał to święta racja, pralka była nawet bardzo droga .Chodzi o to , że padł w niej silnik, wezwałem fachowca , który za naprawę skasował 400 zł , zwrócił uwagę również na hałasujące łożyska ,które należało by wymienić koszt 500zł ( części 330 zł).O ile te 400 zł przy tak drogiej pralce mogę strawić o tyle uważam ,że kolejna naprawa za powyższą kwotę jest już raczej nieuzasadniona ekonomicznie ponieważ pralka ma 6 lat i nie wiadomo czy za chwilę nie padnie w niej elektronika dlatego chciałem wymienić je sam i nie na chińskich łożyskach tylko NSK(koszt 80 zł) japońskie ale problem jest z symerem dlatego zapytałem jeśli nic nie ma to trudno, pewnie zakupię ten komplet ale wolałem najpierw dopytać zanim wydam kolejneniemałe pieniądze.
 • Bosch
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  newDJ
  Level 17  
  skryn wrote:

  Zmień fachowca. Ten Cię oszukuje, mówiąc o zużytych łożyskach. Typowy naciągacz.

  Tak na odległość,nie widząc i nie słysząc pralki zrobiłeś z niego oszusta?Trochę pokory.Tyle w tym temacie.
  Jeżeli chce zabrać się za samodzielną naprawę to jaki ma problem.Rozebrać pralkę,odczytać dane z łożysk i simera i może szukać zamiennika.Problem tylko że może podebrać chiński zamiennik i za rok lub jeszcze wcześniej będzie wymieniał od nowa.
  Jeszcze jedno pytanie.Jeżeli można,jaki był powód awarii silnika?
 • #6
  kaczy1357
  Level 9  
  Kurcze,sam nie wiem co o tym myśleć ponieważ podczas naprawy po wymontowaniu silnika fachowiec obracając samym bębnem stwierdził jak wyżej.Powiedział ,że może to być spowodowane puszczającym symmerem i może dojść do zatarcia łożysk przez co obróci się na ośce i po ptokach.Na moje ucho te łożyska po zakręceniu bębnem faktycznie pracują dosyć głośno.Chyba że one tak mają nie wiem, a fachowców mam już dość. Kolejny raz przekonałem się ,że dziś to trzeba znać się prawie na wszystkim żeby nie zostać naciągniętym przez "FACHOWCA".Myślę ,że spokojnie poradzę sobie z wymianą tych łożysk tylko ten symer,szkoda,że nie występuje osobno.Teraz muszę się zastanowić, czy zostawić tak jak jest i czekać aż padnie zupełnie i kupić nową czy jednak zakupić ten komplet i wymienić ale wtedy sumaryczny koszt naprawy to już 730 zł a to już połowa nowej pralki .Może mała podpowiedź co robić, może jakiś inny punkt widzenia na tą sytuację.Pozdrawiam

  Dodano po 2 [minuty]:

  Kurcze nie wiem jak się edytuje .W silniku wymieniono tacho oraz szczotki, taki kwit dostałem

  Dodano po 3 [minuty]:

  Żeby było jasne.Wiem jakie maja być łożyska.Znalazłem bardzo dobrej jakości japońskie zamienniki .Nie chcę montować chińszczyzny ani łożysk ani symera.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  kaczy1357
  Level 9  
  Ze spokojem.Może z elektryki jestem gamoń ale w sprawach mechanicznych radzę sobie całkiem dobrze.Tym bardziej że kiedyś już podobną rzecz naprawiałem z kolegą.
 • Helpful post
  #9
  Paw_el

  Home appliances specialist
  kaczy1357 wrote:
  Czy może ktoś z Was wie czy ten symmering można gdzieś dostać osobno, ewentualnie jakiś zamiennik

  Witam.
  Skoro łożyska znasz to szukaj simeringu
  Bosch WAS28740 pl - Łożyska z simmeringiem tylko w komplecie?
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  kaczy1357
  Level 9  
  Paw_el dzięki.Punkty poszły.Skryn,a ja nadal śmiem twierdzić , że dam radę. Ogólnie jestem techniczny.Pozdrawiam
 • #12
  User removed account
  Level 1