Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hamulec Silnika Trójfazowego

sewek1000 12 Gru 2015 14:22 900 3
  • #1 12 Gru 2015 14:22
    sewek1000
    Poziom 13  

Hamulec Silnika Trójfazowego

Witam mam problem według schematu standardowego chciałem w silniku trójfazowym 400 v o mocy 1.5 kw wstawić Diode prostowniczą w szereg z cewką hamulca jaki typ diody lub jaką diodę najlepiej zastosować ?? Dziękuję za pomoc

• #2 12 Gru 2015 15:28
    jam_es
    Poziom 23  

To nie tak. Sama dioda nie załatwi sprawy - tam musi być co najmniej mostek prostowniczy.
    Nie wiem jakiego silnika używasz, ale w przypadku SEW'a są specjalne moduły hamulcowe (np. BME, BGE).
    One realizują funkcję prostownika oraz sterują dwoma uzwojeniami hamulca (do zluzowania i podtrzymania).
    Masz także możliwość sterowania zwykłego (rozłączane zasilanie AC) i szybkiego (rozłączane zasilanie AC+DC).

W załączniku masz trochę informacji o dostępnych modułach i sposobach ich podłączenia.

• #3 12 Gru 2015 16:21
    Uzytkowniik
    Poziom 16  

Mostka prostowniczego nie rób z diod prostowniczych tylko zastosuj gotowy dedykowany mostek prostowniczy do silnika. W ofercie SEW-a są takie prostowniki, które pasują do silnika. Silnik z hamulcem powinien mieć miejsce w puszce przyłączeniowej na montaż takiego prostownika.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo