Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Środowisko programistyczne do programowania według poradnika.

12 Gru 2015 17:25 1110 7
  • Poziom 6  
    Witam

Mam pytanie wydrukowałem sobie cały poradnik kolegi z forum chodzi o wiadomy kurs bez bibliotek.
    Mam pytanie odnośnie IDE, używam tego Link.
    Czy sposób zakładania projektu będzie odbiegać od tego, jeżeli nie piszę przy użyciu bibliotek tylko przy zapisie do rejestrów.
  • PCBwayPCBway
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Jeśli jesteś początkujący i nie posługujesz się swobodnie Eclipse - lepiej weź Keil MDK-ARM.

Swoją drogą - jakieś bzdury wypisują w zalinkowanym przez Ciebie tekście - uC na Nucleo można taktować z dostępnego na płytce zegara 8 MHz (z oscylatora kwarcowego), generowanego przez ST-Link.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 6  
    Eclipse znam dość dobrze. Więc problemu z poruszaniem się nie mam. Nie wiem czy poprawnie tworzę projekt dla programów pisanych bez bibliotek.

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Nie znam tego środowiska, więc mogę się bardzo mijać z prawdą - ale ja bym stworzył nowy projekt z zaptaszoną opcją "no firmware" (rysunek "Sposób dołączenia biblioteki") i zobaczył co z tego wyjdzie.
    Dla testów można też spróbować z wybraną biblioteką - może wystarczy jednym kliknięciem myszy wywalić katalog z biblioteką i tyle :)

Btw. koniecznie daj znać jak uda Ci się opanować temat, wielu osobom może się to przydać :)
  • Poziom 38  
    NBF napisał:
    Witam

Mam pytanie wydrukowałem sobie cały poradnik kolegi z forum chodzi o wiadomy kurs bez bibliotek.
    Mam pytanie odnośnie IDE, używam tego Link.
    Czy sposób zakładania projektu będzie odbiegać od tego, jeżeli nie piszę przy użyciu bibliotek tylko przy zapisie do rejestrów.

Zamiast AC6 przygotowanego do pracy jedynie z bibliotekami, skonfiguruj sobie eclipsa jak większość. Tyle samo zajmie ci konfiguracja tego AC6 co pracy bez bibliotek.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Jeśli chodzi o środowisko AC6, to mogę opisać konfigurację na przykładzie STM32L476.

Najpierw należy utworzyć nowy projekt z zaznaczonymi opcjami:
    Następnie w utworzonym projekcie usuwamy katalogi: HAL_Driver, oraz Utilities.
    Teraz przechodzimy do właściwości projektu i usuwamy dla każdej konfiguracji (Debug / Release):
    Oraz symbole:
    Tutaj usuwamy ścieżki do skasowanych folderów (Uwaga, należy usunąć dla każdego z języków: Assembly, GNU C, GNU C++)

Następnie otwieramy plik "main.c" i kasujemy linię stm32**xx_nucleo.h:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

, oraz otwieramy plik "stm32l4xx_it.c" i kasujemy:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 6  
    Super dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 11  
    Jeszcze małe info truestudio już nie ma ograniczeń co do generowania kodu w wersji Lite. AC6 i Truestudio to Eclipse ale wolę truestudio.