Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam smartphone do 800, potrzebna rada.

12 Dec 2015 19:05 984 13
  • Level 21  
    Obecnie korzystam z LGg2mini. Chcę żeby nowy telefon miał podobnej jakości baterię, bo nie jest najgorsza, ale najlepiej jakby była jeszcze bardziej wydajna. Oby telefon się nie zacinał przy codziennej pracy. Fajnie żeby miał diodę powiadomień, ale nie koniecznie. Generalnie chcę kupić taki telefon, że jak wezmę w rękę to będę wiedział, że jest na pewno lepszy niż g2 mini.

1. Nowy/używany. NOWY
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory. JESTEM OTWARTY
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany. DOTYKOWY
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny. ANDROID 5.0, 5.1
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa. DOTYKOWA
    6. Wielkość wyświetlacza. 4,7-5"
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon. INTERNET, FACEBOOK, POCZTA ITD.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet. DO 800 ZŁ NA RATY
    12. Inne wymagania. DIODA POWIADOMIEŃ ALE NIEKONIECZNIE, WIĘCEJ
    NIŻ 1 GB RAM, OTWIERANA TYLNA KLAPA I WYJMOWANA BATERIA
  • Level 9  
    Najciężej chyba z tą wyjmowaną baterią :)
    Podobny wątek założyłam sama kilka dni temu, bo wahałam się między Sony M4 Aqua, Huawei P8 Lite i Asusem Laser 2.
    Dla mnie wygrał Asus, o baterii nie powiem nic dopóki sama się nie przekonam, bo telefon dopiero w drodze :)
  • Level 21  
    No to mi napisz koniecznie, tylko bez ściemy ;) Kupiłaś w Polskim sklepie mam nadzieję, a nie za granicą?

Dodano po 6 [minuty]:

Ja jeszcze myślę o Motoroli g3 w wersji 16 GB. Ona chyba ma też 2GB RAM jak się nie mylę?
  • Level 9  
    W polskim, polskim, na Allegro Komputronik jest oficjalnym resellerem Asusa i od nich zamówiłam.

Motorolę miałam w ręcę, ale niczym mnie nie zachwyciła szczerze mówiąc. Nie wiem czy za około 1100 zł (bo taką cenę widzę za wersję 16 GB w necie) nie kupiłbyś już czegoś lepszego.

Asus ma 2 GB RAM i 16 GB pamięci, dlatego się skusiłam.
  • Level 21  
    Ja J5 chyba wezmę, czy wiecie o aktualizacjach do niego, bedzie szansa na android 6 w tym modelu?
  • Level 23  
    Kiepski ten J5 :) Za ten hajs to P8 lite,Asus,Motka też oki,Xiaomi(mają już normalny serwis w PL).
    Jakbyś dołożył trochę to już masz LG G3 i jest kosa ;p
  • Level 21  
    Przemyślałem sprawę, że jednak więcej niż 800zł nie wydam na telefon. W tej kwocie J5 wydaję się najlepszy.
    Może i Xaomi czy Asus mają parametry lepsze, ale co z tego jak do nich może nie być aktualki do nowszego androida, systemy też jakieś nie tak solidne tylko nakładki mają, baterie też nie lepsze niż w J5. Zaprzeczycie?
  • Level 23  
    I jak każdy Samsung zacznie mulić po krótkim czasie :) A po co Ci aktualizacje co kilka miesięcy? Jeżeli coś działa dobrze. Ja mam prawie 2 lat LG G3 i tam może z 2-3 aktualizacje były większe i teraz będzie do 6. Jak rajcuje Cię ciągłe aktualizowanie telefonu to zrób sobie root-a i wgrywaj co chcesz i kiedy chcesz :) Masz pewność że J5 nie będzie "olany" tak jak wiele produktów Samsunga z aktualizacjami?
    Asus zjada J5. Huawei Honor również(aż sam byłem w szoku jak to zapierdziela za te pieniądze ;p ). Masz jeszcze moto 3gen,Nexusy, i najlepszy w tym przedziale cenowym Xiaomi Redmi Note :)
    Ale zrobisz jak chcesz ofc ;)
  • Level 21  
    Rybus85 wrote:
    Huawei Honor

Który?

Rybus85 wrote:
    moto 3gen

Ten ma mniej RAM niż J5. Co jest niby w nim lepszego?

Podajesz Xaomi, który ma więcej niż 5 cali, czytaj co napisałem że nawet 5.1" już nie wchodzi w grę, a 5" wezme.
  • Level 23  
    Ma mniej Ram ale pozamiata to J5. Czysty android robi swoje. Honor 4X,ale to też 5,5 cala. Huawei miał być P8 lite(nie wiem czemu wskoczyło mi Huawie Honor ;p ). Jak nie chcesz więcej niż 5 cali to Xiaomi masz Red,MI3 i Redmi 2. Ale między 5 a 5,5 cali aż takiej różnicy nie ma żeby do kieszeni nie wszedł ;p
    Dla przykładu
    Mi4 ma 5 cali wymiary 139,20 x 68,50 x 8,90 mm
    Redmi Note 2 ma 5,5 cala wymiary 152,00 x 76,00 x 8,25 mm
    I dla przykładu P8lite ma 5 cali i wymiary 143,00 x 70,60 x 7,70 mm
    Ja mam LG G3 i 5,5 cala i bezproblemowo z obsługą,nawet jedną ręką. W ciasnych dżinsach gorzej tylko wsiąść do samochodu :D
  • Level 21  
    Te wszystkie gadki są bo takie robią telefony. Gdyby w J5 wsadzili przy obecnym zachowaniu specyfikacji 16 GB pamięci to już bym się nie zastanawiał i wziął.

Dodano po 38 [sekundy]:

No, ale przyznasz jak się przesiądę z LG g2 mini na takie J5 to powinienem być zadowolony.
  • Level 19  
    J5 prawdopodobnie nie będzie miał adnka 6.0.

"A po co Ci aktualizacje co kilka miesięcy?" - po to by łatać system który jest ciągle infekowany.
  • Level 23  
    Miałem mnóstwo telefonów i żaden nie był zainfekowany :) A niektóre nie miały żadnych aktualizacji. W Xiaomi jest zawsze jakaś łatka w piątki ;)
  • Level 21  
    Naczytałem się trochę porad i takich rzeczy. Mogę zaktualizować trochę wymagania, bo czytanie forum trochę mnie nauczyło. Wymagania będą bardziej precyzyjne teraz:
    - do 800zł
    - wyraźna i dobra jakość rozmów
    - 2GB RAM
    - 5 calowy
    - system Android, ale też taki model telefonu żeby były aktualizacje do najnowszych wersji, a przynajmniej kupiony teraz żeby miał najnowszy soft, a nie np. kitkat 4.4.2 i na tym koniec
    - bateria mocna
    - wejście na kartę SD, dobrze żeby był 16 GB, 8 też przejdzie
    - musi potrafić połączyć się z TV Smart, tzn. oglądam na youtube w telefonie filmik i przełączam na telewizor parowaniem tak jak robię to w g2mini ( być może to funkcja YouTube, pisze dla pewności)