Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mocowanie uchwytu wiertarskiego do osi silnika

mmaker 12 Dec 2015 22:06 3780 3
    mmaker
    Level 19  
    Witam. Mam pytanie dotyczące połączenia małego uchwytu jak na zdjęciu do osi silniczka asynchronicznego. Problem w tym że oś silnika (adapter bambino) ma 4,5mm średnicy a część uchwytu ma w sumie 2 średnice czyli ta mniejsza 6mm i większa 6,4mm (mam nadzieję że to widać na zdjęciu). Potrzebuję zrobić z tego małą i cichą wiertarkę do PCB.

Mocowanie uchwytu wiertarskiego do osi silnika
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bardziej nieprzydatnego silnika do tego zastosowania nie dało się już wynależć? Ma niewielkie obroty, jak na potrzeby wiercenia ( okolice 2800rpm.), ślizgowe, czyli lużne łożyskowanie ośki, skrajnie nie ergonomiczną do użycia w reku obudowę, no i najważniejsze - wykonanie w 1-ej klasie ochronności - ryzyko porażenia. Jak chcesz małą i cichą wiertarkę, szukaj "Piko". Tutaj bez tokarki nic nie zdziałasz.
    mmaker
    Level 19  
    Hmm, nie powiedziałem, że będę ją trzymał w ręku :) Do silnika będzie statyw odpowiednio zaprojektowany pod specjalne potrzeby, do PCB nie potrzeba wysokich obrotów. Mam obecnie Velleman VTHD01 ale pracuje głośno a że często pracuje w nocy jest to niepożądane :) Wiertarka na tym silniku pracować będzie praktycznie bezgłośnie tak? Zakres wierteł od 0,5 do 3mm.

Myślałem żeby zrobić tulejkę z grubszej śruby i nawiercić na wylot wiertłem 4,5mm a z drugiej strony 6mm. W ostateczności udam się do tokarza :)
    phanick
    Level 28  
    * Do wiercenia w PCB porzebne są duże obroty, min. 10tys/min
    * ten silnik od pompki pralki (czy tam wentylatora) ma strasznie małą moc
    * a statyw to nie jest metalowy? W razie przebicia i tak pójdzie prąd po Tobie do ziemi
    * cofająca się ośka przynaciskaniu

Kup sobie mini modelarską wiertarke na początek za 20zł i nie cuduj + uchwyt zaciskowy mimośrodowy (futerko) za 30zł.. Sam przechodziłem temat wiercenia i nie ma co samemu cudować.