Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w168 brak zasilania w liczniku

batonikfx 12 Gru 2015 23:12 1047 7
  • #1 12 Gru 2015 23:12
    batonikfx
    Poziom 4  

Witam. Otrzymałem Mercedesa z uszkodzonym licznikiem, mianowicie. Licznik nie działa, jedynie LCD jest włączony, reszta oświetlenia w samochodzie nie istnieje, chciałbym dowiedzieć się co może być nie tak. Poza tym podczas hamowania trzeszczy głośnik. Bardzo bym prosił o pomoc :)

Zapomniałem dodać, że jest również problem z zamkiem centralnym. Czy to może mieć ze sobą coś wspólnego?

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 13 Gru 2015 12:37
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

batonikfx napisał:
    Czy to może mieć ze sobą coś wspólnego?

Tak.
    Do sprawdzenia:
    -bezpieczniki
    -masa silnika i obudowy
    -sterownik(komputer) silnika
    -immo jeśli jest
    Oraz wszystkie styki w stacyjce.
    batonikfx napisał:
    Poza tym podczas hamowania trzeszczy głośnik.

Czy ktoś grzebał przy elektryce?

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 13 Gru 2015 16:31
    batonikfx
    Poziom 4  

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Dzisiaj jeszcze pogrzebię w nim i sprawdzę wszystko o czym mówiłeś :)
    Samochód jest sprowadzony z Niemiec, kupiony od turka, więc kto wie jakie jeszcze niespodzianki oprócz tego głośnika znajdę ;)

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Jest jeszcze jeden problem. Jak wyłączam samochód, to taki dziwny dźwięk się utrzymuje przez jakiś czas.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Gru 2015 18:50
    tomek1986tomek
    Poziom 6  

Tak jak kolega PATAFIAN PATAFIAN już wspomniał o masie,miałem taki przypadek w Ibizie 2010r. Brak centralnego i ogólnie problemy z elektryką deski rozdzielczej były spowodowane poluzowaniem przewodu masowego,w moim przypadku było to w miejscu obok fotela kierowcy przy progu. Zaczął bym od masy a potem w kolejności jak kolega wypisał

0
  • #5 14 Gru 2015 01:27
    batonikfx
    Poziom 4  

Problem z licznikiem załatwiony, okazało się, że bezpieczniki zawiodły. Teraz pozostaje problem zamka centralnego i dziwnego stukania jakby wiatrak uderzał o coś twardego. Wyłączyłem dmuchanie, ale dalej było to słychać. Mam nadzieje, że to moje ostatnie problemy z tym samochodem, bo długo z nim nie pociągnę ;)
    Jutro zbieżność kół i w najbliższym czasie przerejestrowanie :D oby służył jak najlepiej.

Ostatnie pytanie. Jak mam numery niemieckie z czarnym paskiem, to mogę poruszać się nim po drodze? OC zapłacone na miesiąc.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Gru 2015 08:54
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

batonikfx napisał:
    Teraz pozostaje problem zamka centralnego i dziwnego stukania jakby wiatrak uderzał o coś twardego. Wyłączyłem dmuchanie, ale dalej było to słychać.

Do czego można porównać to stukanie?
    Czy jest ono cykliczne czyli cały czas czy co pewien dystans?
    Na postoju samochodu też to się dzieje?
    Kiedyś w jakimś samochodzie miałem taki sam problem i też myślałem, że był to problem dmuchawy bądź wentylatora od chłodnicy lecz wymontowałem to(najpewniejsza opcja aby to wykluczyć) i nadal było słychać dlatego wymieniłem poduszki od silnika, sprawdziłem rozrząd, paski, łożyska czyli dosłownie wszystko co jest ruchome ;-) A okazało się, że felga z prawej strony z przodu była delikatnie skrzywiona i ciężarek wyważający je po prostu obcierał o kawałek elementu wystającego w amortyzatorze :-D Po wymianie felgi na prostą problem ustąpił :)

0
  • Pomocny post
    #7 15 Gru 2015 09:12
    Samuraj
    Poziom 35  

batonikfx napisał:
    Jest jeszcze jeden problem. Jak wyłączam samochód, to taki dziwny dźwięk się utrzymuje przez jakiś czas.

Webasto, wyłącznik pomiędzy fotelami.

1
  • #8 16 Gru 2015 21:47
    batonikfx
    Poziom 4  

Tak to chyba webasto :P . To mój pierwszy samochód więc stąd ta niewiedza :D
    Odpowiadając na pytanie. Stkuanie jest ciągłe nawet na postoju, ale przynajmniej wiem o co chodzi. W razie czego na pewno napiszę :D Dzięki jeszcze raz za pomoc. Teraz tylko rejestracja ubezpieczenie i mogę śmigać. Oczywiście w granicach rozsądku :D Pozdrawiam i wesołych życzę :D

0