Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamienny kondensator to siłownika NICE Wingo WG4000

12 Gru 2015 23:13 3303 4
  • Poziom 23  
    Witam. Mam automatykę do bramy NICE A400 + NICE Wingo WG4000 (standardowy kit). Siłowniki te są na 230v.

Jeden z siłowników często klinuje się w obydwóch końcach (czyli zarówno przy zamykaniu jak i przy otwieraniu). Brama jest świeżo nasmarowania, nie ma blokad itd. Próby przeprogramowania, zmiany czułości itp nie dają. Siłownik wydaje dźwięki i drży tak samo jak przy normalnym działaniu, ale jednak nie rusza. Jeżeli popchnie się go ręką to już działa. Co dziwne blokuje się tylko jak brama jest maksymalnie otwarta lub zamknięta, a gdy zatrzyma się ją pilotem np. w połowie ruchu, to uda się ją ponownie ruszyć bez problemu.

Z tego co wyczytałem to problemy z ruszeniem bramy w przypadku wersji na 230v są najprawdopodobniej spowodowane przez zużyty kondensator. Czy to prawda?

I tutaj sedno tego tematu - jaki dokładnie ten kondensator? Wiem tylko że 5uf, ale co z np. napięciem?
    Wiem, że najprościej bym rozkręcił i sprawdził ale niestety nie mogę tego zrobić. W domu będę dopiero na święta, a chciałbym już zamówić by do tego czasu przyszło i bym zdążył wymienić jak będę na miejscu.

Sklepy z oficjalnymi częściami do NICE mają mocno zawyżone ceny w porównaniu z normalnymi cenami kondensatorów, więc chciałbym wiedzieć jakie dokładnie parametry potrzebuję by kupić zamiennik. I czy może być ewentualnie większa pojemność, napięcie? O ile?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam
    Kiedyś miałem taki przypadek że po otwarciu nie chciał się zamknąć.
    Pod spodem siłownika zamontowane powinny być ograniczniki zasięgu. Prawdopodobnie wystarczy je przesunąć o jeden ząbek ku środkowi (ustawione są na skraju śruby i siłownik drży i próbuje załapać)
  • Poziom 23  
    arekkrasnal napisał:
    Witam
    Kiedyś miałem taki przypadek że po otwarciu nie chciał się zamknąć.
    Pod spodem siłownika zamontowane powinny być ograniczniki zasięgu. Prawdopodobnie wystarczy je przesunąć o jeden ząbek ku środkowi (ustawione są na skraju śruby i siłownik drży i próbuje załapać)

O tym nie wiedziałem, muszę w takim razie spróbować zanim kupię kondensator.

W takim razie dam znać jak już będę mógł to sprawdzić. Dziękuje.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Tylko przy zmiane położenia ograniczników ( jeśli w ogóle są) zmienią ci się położenia krańcowe skrzydła....
    Dodatkowo dla spokojności możesz przetestować siłownik bezpośrednio pod 230V albo zamienić podłączenia siłowników - prawy na lewy (żeby sprawdzić czy to nie centrala).

Jednak stawiałbym na kondensator - możesz wymienić profilaktycznie - 5 zł nie majątek.
    Kondensator specjalny silnikowy czasem zwany rozruchowym (elektrolit bipolarny do pracy ciągłej pod napięciem zmiennym). Pojemność powinna być DOKŁADNIE taka sama jak oryginału, napięcie może być wyższe (oryginał jest na 400 V , możesz włożyć popularny na 450V aby tylko gabarytowo wlazł w obudowę).

I sprawdź stan nasmarowania śruby pociągowej w siłowniku (spotkałem się tak suchą że aż zaśniedziałą - siłownik też nie chciał ruszyć a były nawet problemy z ręcznym przesuwaniem skrzydła)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto