Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja "uzdatniająca" Paliwo wybór filtrów

pawlik722 13 Gru 2015 02:33 711 1
  • #1 13 Gru 2015 02:33
    pawlik722
    Poziom 21  

Witam, Posiadam dostęp do paliwa z tzw zlewek. jest to Paliwo z końca beczek, około 50l miesięcznie mogę tego odkupić od znajomego który wynajmuje maszyny ciężkie. Od roku używam tego w "ciapku" po filtracji zwykłymi szmatami na lejku. I jest wszystko ok ale wiadomo c360 przepali nawet ropę z piaskiem więc to co innego.
    Paliwo raz jest czyściutkie a nieraz pływają w nim paprochy możliwe że to rdza z beczek, ogółem stan różny ale nie jest to opał ani żaden odbarwiany śmieć. Znam człowieka od lat, sam zaproponowałem że to od niego odkupię, jak nie do maszyn to do pieca.
    I tutaj moje pytanie z racji że to tylko zanieczyszczenia stałe, chciał bym zbudować pompę z filtrem lub kilkoma filtrami która to paliwo oczyści w stopniu zdatnym do zalania samochodu, Jednak filtry jakie sprawdzałem w katalogach mają różną przepuszczalność, jakich filtrów powinienem użyć?
    W paliwie mogą znajdować się śladowe ilości wody, czy są sposoby na oddzielenie tego od paliwa?
    Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Jeśli zły dział to proszę moderatora o przeniesienie, nie mam pomysłu w jakim innym to zamieścić, proszę z tego powodu nie usuwać tematu:)

0 1
  • #2 13 Gru 2015 07:12
    ladamaniac
    Poziom 37  

Kup na złomie filtr paliwa, kompletny z obudową, od dostawczaka. Przepływ być może wystarczy grawitacyjny, filtr taki posiada separator wody i zawód do spuszczania odstanej wody, zbędne króćce od przlewu zaślep.

Stacja "uzdatniająca" Paliwo wybór filtrów

0