Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin E.24 sesja styczeń-luty 2016

13 Gru 2015 10:21 14685 69
  • Poziom 6  
    Witam, ma ktoś może dostęp do arkusza egzaminacyjnego z części praktycznej z kwalifikacji E.24? Albo czy ktoś wie co może być na egzaminie? (luty) Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Chciałbyś sam arkusz , czy od razu z odpowiedziami?
  • Poziom 6  
    Może być z odpowiedziami. Chciałbym zobaczyć na czym polegać będzie zadanie żeby odpowiednio się przygotować i zdać. Schemat też by się przydal.
  • Poziom 11  
    Kiedy macie egzaminy praktyczne z E24? Ja mam 21 stycznia, ma ktoś wcześniej?
  • Poziom 30  
    U mnie też się zaczynać 21. Myślę że wcześniej coś będzie wiadomo.

Dopytujcie w szkołach. Powinny już dojść wytyczne do stanowisk egzaminacyjnych.
  • Poziom 11  
    Czemu kolego twierdzisz, że w tym roku będzie zadanie z instalacją?
  • Poziom 6  
    Ja egzamin mam 4 lutego. Mi się też wydaję że może być coś z instalacją bo nauczyciel mówił że potrzebna będzie płyta osb 2m szerokości i 1,60 wysokości.
  • Poziom 6  
    coś o docinaniu korytek, ale to tylko tyle.
  • Poziom 11  
    Pożyjemy zobaczymy... Na pewno nie będzie nic takiego czego nie dało by się zrobić :)
  • Poziom 11  
    Trzeba coś ruszyć ten temat zatem kto zdaje w czwartek na komputerach? :)
    Kiedy macie praktyczne ja mam w przyszłą sobote tj.16 stycznia :)
  • Poziom 30  
    U mnie zdają na komputerach o 14. A Ty o której?

To chyba jesteś pierwszy bo u mnie zaczynają się od 21.
  • Poziom 11  
    My zdajemy o godzinie 14 w formie papierowej a komputery wiem ze zawsze miały te dwie godziny wczesniej
  • Poziom 30  
    Komputery mają o 12 i o 14.

U mnie jest o 14, a jeszcze nikt się nie przyznał że zdaje wcześniej.

Ale wiesz jak to jest po egzaminie. Emocje, analizy, nikt nie pamięta dokładnie pytań i każdy woli iść na piwo niż pisać na forum.
  • Poziom 6  

To jest jest na egzamin e.24

Dodano po 3 [minuty]:

Czasowy ma być do tego jeszcze podobno, włączniki dzwonkowe. Ciekawe jaki tylko schemat będzie i co trzeba będzie naprawić.
  • Poziom 8  
    u mnie w szkole praktyczne zaczynają się od 2 lutego :) będziecie po egzaminie to piszcie co mieliście :d podobny bd do E8 bo też są dzwonkowe, możliwe że jakiś schemat do uzupełnienia będzie :)
  • Poziom 7  
    Co prawda są arkusze podane już wyżej, ale jeśli jest ich wiecej to czy ktoś mógłby arkusze E.24 z teorii tu wstawić lub podać link. Dobrze by było aby wszystkie znalazły się w jednym miejscu :)
  • Poziom 11  
    Piotr Paweł zdajecie moze na komputerach? :)
  • Poziom 8  
    normalnie arkusze dostajemy i piszemy :)
  • Poziom 2  
    My zdajemy na komputerach 14.01 o 14 . ;)
  • Poziom 11  
    Co do E.24 to patrząc na to co zamieścił kolega wyżej + to że jest to prawie E.08 (bis) spodziewam się złego podłączenia przewodu, albo nawet jego brak i trzeba będzie to wykazać pomiarem że jest błąd.
  • Poziom 27  
    trekker96 napisał:

To jest jest na egzamin e.24

Dodano po 3 [minuty]:

Zmierzchowy ma być do tego jeszcze podobno, włączniki dzwonkowe. Ciekawe jaki tylko schemat będzie i co trzeba będzie naprawić.

Wiadomo co będzie w rozdzielnicy ?
    Jakieś RCD
    jakieś nadprądowe 1 fazowe ?
    jak łączniki dzwonkowe to może przekaźnik bistabilny ?
  • Poziom 11  
    Co do błędu to podobno dzień przed, albo dwa Komisja Egzaminacyjna dostaje wytyczne od Egzaminatora jaki błąd należy przygotować.

Ciekawe jest to bo w mojej szkole w sumie są 3 sesje. 2 Luty o 9:00 i 15:00 oraz 4 lutego o 9:00 i czy na każdym z tych egzaminów pojawi się ten sam błąd/usterka/polecenie czy jednak będzie on różnił się względem pozostałych sesji.
  • Poziom 30  
    Na pewno jest jeden układ bo szkoła ma go połączyć, ale mogą być różne usterki.
  • Poziom 11  
    bodzio507 napisał:
    Na pewno jest jeden układ bo szkoła ma go połączyć, ale mogą być różne usterki.

Układ wiadomo że będzie ten sam - pokazały to egzaminy E.08 i E.08 w każdej sesji , zresztą przy E.07 i E.08 było dokładnie tak samo skonstruowane zadanie dla wszystkich zdających w całej Polsce.

Pytanie czy CKE podtrzymało tą tradycję czy jednak podkręciła poziom , z racji że to będzie pierwszy egzaminy stricte dla technika elektryka i czy nie zaczną kombinować?
  • Poziom 11  
    Już zaczęli z tego względu, że dotychczas praktyczny z E24, który zdawały KKZ-y dotyczyły materiału maszyn i urządzeń (układ sterowania) teraz natomiast będzie zadanie z instalacji.
    Mam pytanie: Czy na pewno będą to łączniki dzwonkowe?
  • Poziom 11  
    Wyniika z tego, że mam egzamin pierwszy w Polsce :) także życzcie powodzenia w sobotę! :D