Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300E5C - Laptop się restartuje, brak wejścia do biosu

13 Gru 2015 11:29 1275 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Potrzebuję pomocy z laptopem. SAMSUNG NP300E5C A07US

Otóż laptop działał, fabrycznie Win8, Bios UEFI i chciałem zmienić na W7, po wielu próbach wejścia do BIOSU poprzez F2 i F10 boot menu nieudanych ponieważ żadne klawisze nie działały wszedłem do biosu i zmieniłem ustawienia bootowania na jakie polecił mi kumpel (to był błąd) zostawiłem tylko DVD w boot menu resztę dezaktywowałem poprzez SHIFT + 1 i pojawiał się z boku taki wykrzyknik. Zrobiłem restart i komp już nie wstał. Włączam, jest logo SAMSUNG ale po 3-4 sekundach się restartuje i tak w kółko, próbowałem mu włożyć płytkę z windą ale pomieli chwile napędem i restart, z pena z bootowalnym systemem też nie startuje.
    F2, DELETE, F10 ani inne możliwe klawisze nie działają, do biosu nie da się wejść. Dodam, że klawiatura sprawna. Wyciągałem baterie z BIOSU na 2, 5 i 20 minut, nie pomogło. Znalazłem zworkę RTC reset i BIOS CRISIS tylko BIOS CRISIS nie za bardzo wiem jak użyć.

Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś porady i pomysły jakby go tu reanimować, programatora to biosu nie posiadam.

Z góry dzięki
  • Poziom 26  
    Odłącz zasilacz,baterie główną,bateryjke CMOS i zewrzyj te zwory po kolei "RTC reset" i "BIOS crisis".
    Nie można wykluczyć uszkodzenia RAM lub płyty,kości BIOS.
  • Poziom 9  
    Witam,

Robiłem już tak, ale płyta uszkodziłaby się po zmianie ustawień w BOOT MENU? Zanim zapisałem zmianę ustawień w BOOT MENU system wstawał normalnie. Zworki trzymałem po 30 sekund każda bez baterii BIOS ani baterii laptopa, dalej to samo, RAM przełożyłem z innego lapsa, to samo. Pomysłów mi brak.