Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Fine Arts RCD 8300 zablokowany pilot

13 Gru 2015 11:36 945 12
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich miłośników Grundiga
    Mam bezprzewodowy system nagłośnieniowy Grundig RCD 8300.
    Kombinowałem z pilotem i przez przypadek wszedłem w ustawienie serwisowe.
    Teraz mam na pilocie tylko taki komunikat :INSTALLATION PLEASE SWITCH ON AUDION. Nic więcej na pilocie nie mogę zrobić, wcześniej działał prawidłowo.
    Proszę o pomoc lub ewentualnie gdzie mogę się zgłosić z tym problemem.
    Pozdrawiam :|
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Wyjęcie baterii z tego pilota na jakiś czas nie pomaga?

Swoją drogą, ten komunikat oznacza, że system jest w trakcie jakiegoś ustawiania parametrów i kolega powinien coś włączyć w systemie audio.

Może jakieś aktywne kolumny?
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedź. Baterie wyjmowałem na parę godzin, nic się nie zmieniło po włożeniu ten sam komunikat. Cały pozostały sprzęt włączałem i nic się na pilocie nie dzieje.
    Pilot z tyłu pod zaślepką ma gniazdo serwisowe. Grundig Fine Arts RCD 8300 zablokowany pilot

Dodano po 2 [minuty]:

Dziękuję za podpowiedź. Baterie wyjmowałem na parę godzin, nic się nie zmieniło po włożeniu ten sam komunikat. Cały pozostały sprzęt włączałem i nic się na pilocie nie dzieje.
    Pilot z tyłu pod zaślepką ma gniazdo serwisowe.
  • Poziom 9  
    Według instrukcji przez przypadek wszedłem w opcję tylko dla serwisu :(
    "Service menu for the authorised dealer" Czy to znaczy że nie mogę z tego wyjść ?

Dodano po 12 [minuty]:

Dołączam zdjęcie pilota z komunikatem.
  • Poziom 42  
    adamcontrol napisał:
    Według instrukcji przez przypadek wszedłem w opcję tylko dla serwisu

Nie jestem taki pewien, że kolega wszedł w tryb serwisowy. Raczej w tryb instalacyjny. Ten pilot ma trzy tryby pracy: użytkowy, instalacyjny i serwisowy.

Wg instrukcji serwisowej tego urządzenia którą udało mi się znaleźć, tryb serwisowy można wyłączyć tylko poprzez wyjęcie baterii z pilota. A to już kolega próbował.

Męczy mnie ta informacja na wyświetlaczu pilota. Wynika z niej, że pilot oczekuje na połączenie z jednostką centralną tego zestawu czyli Audion, a jakby jej nie widział.

A co pokazuje wyświetlacz tego Audion?
    Czy kolega może operować tym zestawem używając jego klawiszy?
    Czy jak kolega włączał/wyłączał elementy tego zestawu to tylko poprzez ich wyłącznik?
    Jeśli tak, to proszę je odłączyć od zasilania poprzez wyjęcie wtyczki z gniazdka - na kilkanaście minut.
  • Poziom 9  
    W jednostce centralnej nie działa odtwarzacz CD ponieważ wcześniej padł laser, poza tym wszystko jest sprawne. Działają przyciski, radio odbiera przekazuje sygnał radiowy na kolumny bezprzewodowe. Wyłączałem z sieci na dłuższą chwilę po włączeniu nie chce się połączyć z pilotem. Baterie w pilocie wyjmowałem na noc rano po włożeniu ten sam komunikat, choć go na chwile poprzedza go komunikat PR1, później jest już tylko ten instalacyjny.
  • Poziom 42  
    Wyczerpałem się w pomysłach. Chyba bez kontaktu z serwisem Grundiga nie obędzie się.
  • Poziom 9  
    Tak, chyba tylko serwis pomoże. Podejmowałem próby przytrzymywania przycisków na kilka sekund, niestety nie ma nawigacji z centralą.
    A może to przez uszkodzony odtwarzacz- on w pierwszym rzędzie się odpala, ale nie wczytuje płyty i może widzi jakiś błąd.
  • Poziom 42  
    Kolega może zrobić przywrócenie tego odtwarzacza do ustawień fabrycznych. W instrukcji jest to opisane.

Ale ....

Wszystkie ustawienia, zaprogramowanie stacje radiowe zostaną wykasowane.
    A bez pilota chyba niemożliwe jest ustawienie tych parametrów?
    Chyba, że wyświetlacz odtwarzacza umożliwi ustawienie tych danych.
  • Poziom 9  
    Jak przywrócić ustawienia fabryczne tego pilota ?
  • Poziom 42  
    Tej informacji nie ma w instrukcjach tego urządzenia, które przeglądałem.
  • Poziom 9  
    W środku jednostki centralnej jest mały przycisk, ale boje się ryzykować.
    Na zdjęciu jest z prawej strony przy niebieskich przewodach.
  • Poziom 9  
    Strach go naciskać bo już wogłóle się nie włączy !!!
    Jeden nie uważny ruch i pilot niesprawny, teraz wykończę jednostkę centralną ?
    Ale to sobie Grundig wymyślił :(