Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria wyświetlacza po wymianie digitizera Samsung Galaxy Prime

rickyMR 13 Gru 2015 12:05 930 2
  • #1 13 Gru 2015 12:05
    rickyMR
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Postanowiłem wymienić zbity digitizer w modelu jak w temacie czyli SM-G530FZ.
    Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym nowy "oryginalny" i podjąłem prace. Niestety po rozkręceniu i bardzo delikatnym rozebraniu na części podczas próby nowego digitizera okazało się, że wyświetlacz nie "odpala"... Tylko podświetlenie wkoło wyświetlacza działa a ekran pozostaje czarny.
    Tutaj troszeczkę wrócę, zakupiony digitizer posiadał na ekranie nazwę DUOS... Po sprawdzeniu w internecie znalazłem jedną informację (nie mogę jej już odnaleźć), że niewłaściwy digitizer może spowodować zwarcie/ uszkodzenie - i tu nie pamiętam czy wyświetlacza czy płyty głównej.
    Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić co dalej, czy wymiana wyświetlacza czy naprawa płyty głównej mnie czeka.
    Z góry dziękuję za pomoc, Mariusz

0 2
  • #2 13 Gru 2015 23:08
    nemo333
    Poziom 28  

Uszkodzić LCD jest bardzo łatwo więc zapewne musisz go teraz wymienić ;)
    OIDP to teraz każdy samsung jest klejony na LOCA albo podobnych specyfikach co daje praktycznie zerowe szanse na domową wymianę szybki. Pozostaje kupować gotowe komplety albo oddać swój do regeneracji jeśli tylko szyba jest stłuczona.

0
  • #3 14 Gru 2015 09:09
    rickyMR
    Poziom 8  

Rozmontowanie było bardzo proste. Ekran z digitizerem był sklejony tylko po obrzeżach... Opalarka ładnie zadziałała.

0
  Szukaj w 5mln produktów