Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatorki kompatybilne z latarką M-Force L-MX-T640

13 Gru 2015 12:56 555 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    Proszę o pomoc w dobraniu akumulatorków do latarki Mactronic M-Force L-MX-T640. W zestawie były 2 baterie Duracell CR123A 3V. Szukając akumulatorków natknąłem się na teoretycznie kompatybilne ale z większym napięciem 3,6 i 3,7V. Czy po zainstalowaniu akumulatorów z większym napięciem może coś się stać z latarką? I jakiej firmy polecilibyście do tej latarki? Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam !! ;)
  • Poziom 43  
    Witam!
    Ogniwa CR123A były łączone szeregowo, więc dawały napięcie 6V.
    "Teoretycznie kompatybilne" to typ 16340 Li - ale takie ogniwo ma 3,6V (niektóre firmy podają 3,7V, ale to to samo) - a Ty potrzebujesz 6V zamiast 7,2V, ale nie masz innego sposobu, jak sprawdzić "w naturze" (jest ryzyko uszkodzenia!).
    Tu poczytaj: http://www.torch.pl/forum/index.php?topic=58339.0 .
  • Poziom 25  
    Rzuuf napisał:
    ale takie ogniwo ma 3,6V (niektóre firmy podają 3,7V, ale to to samo) - a Ty potrzebujesz 6V zamiast 7,2V

3,6V/3,7V to napięcie znamionowe, napięcie zaraz po naładowaniu to 4,2V, więc przy 2S będzie 8,4V.
    Rzuuf napisał:
    ale nie masz innego sposobu, jak sprawdzić "w naturze"

Jest prostszy i mniej niebezpieczny sposób - skontaktować się z producentem i zapytać o zakres napięcia zasilającego tej latarce.
  • Poziom 8  
    Producent latarki zalecił stosowanie oryginalnych baterii dołączonych do latarki, czyli 3V. Zakupiłem akumulatorki 3V aczkolwiek wydaje mi się, że mają wyższe napięcie bo latarka świeci jaśniej. Co do pojemności, jest zdecydowanie niższa w porównaniu do baterii załączanych fabrycznie (krótszy czas świecenia).