Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 7018 a stara instalacja antenowa

Gelip 13 Cze 2005 14:27 972 5
  • #1 13 Cze 2005 14:27
    Gelip
    Poziom 28  

Witam.

Kumpel ma taką starą instalację antenową:

- antena 100 lub 110 cm średnicy
    - tuner analogowy PACE MSS 200 Series
    - obrotnicę ale nie wiem czy zgodną z DiseqC
    - jakąś małą czarną skrzynkę - to chyba pozycjoner - nie wiem bo nie jestem zbytnio w temacie

i chce kupić tuner cyfrowy Ferguson 7018. Mam kilka pytań:

1. Czy jeśli obrotnica jest zgodna z Diseqc to czy wystarczy to do współpracy z Ferdkiem - czy potrzebny jest jeszcze do tego pozycjoner - ta czarna skrzynka?

2. Co byście radzili dokupić lub wymienić aby na tej instalacji działał ferdek 7018 ?

0 5
  • #2 13 Cze 2005 18:25
    1433
    Poziom 24  

Prawdopodobnie będzie do wymiany konwenter, obrotnica i pozycjoner, nie będzie współpracował z Ferguson-em 7018. Moja propozycja to kupno dwóch konwenterów, (jeśli sygnał ma być z dwóch satelit) plus przełącznik Diseq, gdybyś podał dokladniejsze dane konwentera, obrotnicy oraz pozycjonera, (model ,typ) wtedy dałbym Ci 100% odpowiedź.

0
  • #3 13 Cze 2005 21:21
    Gelip
    Poziom 28  

OK. Jak sprawdzę co to dokładnie za sprzęt to dam znać.

0
  • #4 14 Cze 2005 02:46
    Kolumbus
    Poziom 12  

Z tego co wiem to jeśli na konwerterze pisze UNIVERSAL to będą się nadawać.Było przynajmniej tak w moim przypadku i znajomych, którzy wymieniali tunery na cyfrowe.

0
  • #5 14 Cze 2005 05:51
    Preskaler
    Poziom 37  

Ten analogowy tuner ma przełącznik pasm, więc konwerter też powinien być "full band". W takim przypadku nie ma potrzeby jego wymiany. Jeśli obrotnica i pozycjoner działają z "analogiem" poprawnie to też nie ma konieczności ich wymiany. Wystarczy pozostawić cały dotychczasowy zestaw (właśnie do zmiany satelit) i przez przełączniki (np. SWU 12AD) połączyć oba tunery. Zmiana satelit będzie możliwa przez włączenie "analogu" na odpowiedni kanał odpowiadający danej satelicie i wyłączenie go a póżniej włączenie "cyfry" i normalna praca na wszystkich kanałach z ustawionej satelity.

0
  • #6 14 Cze 2005 19:13
    Gelip
    Poziom 28  

Ciekawe rozwiązanie. Szkoda tylko że do tego potrzeba obu tunerów. A z tymi konwerterami to faktycznie sam tak miałem że nie musiałem ich wymieniać bo były fullband. Wygląda na to, że plusem tego chyba jest możliwość odbierania programów z innych satelit niż HB i Astra.
    Jak dla mnie to żeby nie niemieckie kanały muzyczne spokojnie wystarcza Hotbird, no ale każdy lubi co inego.

0