Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra f c16nz szarpie w czasie jazdy

lukas2453 13 Gru 2015 14:43 2196 0
  • #1 13 Gru 2015 14:43
    lukas2453
    Poziom 3  

Witam . Jestem tu nowy. Mam problem z oplem astra f 92r 1.6 8v benzyna +gaz a dokładniej c16nz. Mam go od roku i na początku wszystko bylo oki , ale od jakiegos czasu silnik zaczął szarpac w czasie jazdy i w ogóle jest jakis przymulony , spalanie wzrosło bardzo mocno , gdzie kiedys w trasie paliła 8l tak teraz 13,5l gazu a na krótkich trasach jeszcze więcej. Najbardziej odczuwalne jest to na 4 i 5 biegu na niskich obrotach silnika . Nie ma wtedy możliwości przyspieszenia ponieważ po dodaniu gazu silnik robi ( zajęcze skoki ) , musze wtedy mocno zredukowac , ale nawet wtedy czuje że auto nie ciągnie tak jak powinno . Dodam też że astra słabo odpala , musze ją kręcić ok 5-10s a po odpaleniu silnik przez chwile mocno przerywa i czasem potrafi zgasnąć ale po chwili pracuje już równo na biegu jałowym . Dolegliwosci te występują na benzynie jak i na gazie . Ciśnienie ta tłokach jest ok , silnik nie bierze zbyt dużo oleju , jakies 200ml na 1000km . Przewody , kopułka i palec były wymieniane (brak efektu) . Dziś sprawdziłem kody blyskowe , pokazało kod 35( zawór regulacji prędkosci obrotowej biegu jałowego lub jego obwód) , kod 44 (sonda lambda lub jej obwód , zbyt uboga mieszanka paliwowo-powietrzna ) , oraz 45 ( sonda lambda lub jej obwód, za bogata mieszanka paliwowo powietrzna) . Czy wymiana sondy powinna pomóc na te dolegliwości ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME