Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Trafic 2.5 dci - Podciśnienie w zbiorniku paliwa

13 Gru 2015 16:09 4131 3
 • Poziom 17  
  Witam.

  Problem dotyczy układu zasilania w Renault Trafic rok 2007 z silnikiem 2.5 dci 146 KM i wtryskiem typu Bosch. Podczas jazdy, po ujęciu gazu i ponownym go dodaniu auto albo przechodzi w tryb awaryjny (i trzeba wyłączyć zapłon by go zresetować) albo gaśnie całkowicie i można go uruchomić dopiero po chwili.

  Clip wskazuje błąd regulatora ciśnienia P0089, który po zresetowaniu powraca dopiero w wyżej wymienionej sytuacji. Gdy jedzie się cały czas z wciśniętym gazem usterka nie występuje wcale.

  Zaobserwowałem dwie rzeczy:
  1.) w przewodach paliwowych widać bąbelki powietrza

  2.) w dowolnym momencie, czy to zaraz po jeździe czy po kilku dniach w zbiorniku paliwa występuje znaczne podciśnienie: po odkręceniu korka słychać zassanie powietrza i bulgotanie wewnątrz (przelewanie się paliwa).

  Podejrzewam, że podciśnienie w zbiorniku i bąbelki powietrza w przewodach są ze sobą powiązane a błąd regulatora to tylko efekt usterki a nie jej przyczyna.

  I tu pytanie do kolegów mechaników: czy podciśnienie w zbiorniku jest zjawiskiem normalnym czy świadczy o problemach z odpowietrzeniem baku?

  Nie mierzyłem jeszcze jak duże jest to podciśnienie, ale zapodam wyniki jak zanabędę odpowiedni wakuometr.
 • Poziom 29  
  A nie prościej pojeździć trochę bez korka zbiornika, ew. z uniwersalnym

  Renault Trafic 2.5 dci - Podciśnienie w zbiorniku paliwa

  i zobaczyć czy to nie problem oryginalnego korka ?
 • Poziom 17  
  Znalazłem schemat zbiornika paliwa w Trafiku:
  Renault Trafic 2.5 dci - Podciśnienie w zbiorniku paliwa

  Czy ktoś byłby w stanie wyjaśnić czym są elementy 16 i 17?
 • Poziom 17  
  Witam.
  Problem rozwiązany z podciśnieniem w zbiorniku. Sprawcą był zawór napowietrzający umieszczony zaraz przy wlewie paliwa. Dla zainteresowanych podam, że konsekwencją podciśnienia w zbiorniku paliwa było zasysanie powietrza w przewody paliwowe co powodowało błąd p0089 (błąd regulatora ciśnienia). Objawy były takie, że przy energicznym dodaniu "gazu" auto przechodziło w stan awaryjny, a czasem nawet i zgasło. Auto w tej chwili ma przejechane (w różnych sytuacjach drogowych) od naprawy ponad 500 km i nie stwierdziłem żadnego błędu.
  Pozdrawiam