Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System ORNO + SOMFY Jak połączyć ze sobą te dwa systemy?

empirelublin 13 Dec 2015 16:44 2781 2
Optex
    empirelublin
    Level 1  
    Witajcie :D Jestem już od dłuższego czasu elektromonterem, i mam problem z ostatnio rozgrzebanymi przeze mnie systemami. Bardzo proszę o wyrozumiałość ze względu na to, że to mój pierwszy post u Was.

Klient ostatnio zakupił sobie:
    Video-domofon : ORNO OR-VID-VT-1027KV
    2 x Monitor : ORNO OR-VID-VT-1027MV
    Zamek Szyfrowy : ORNO OR-ZS-803
    Moduł : OR-VID-VT-102724
    Moduł : VT-RLC (relay controller for VT sysytem)
    Napęd bramy: SOMFY AXOVIA 220B
    Elektrozamek : 12V

Do tej pory sprawdziłem wszystkie przewody, opisałem ich położenie i przedzwoniłem każdą parę by mieć pewność, że podczas prac ziemnych nie ucierpiały.
    1. Zacząłem od Video-domofonu, zamontowałem i podłączyłem dwa Monitory w budynku na parterze i pierwszym piętrze, podpięte równolegle. Zgodnie z tym schematem :
    2.W rozdzielni elektrycznej za pomocą modułu OR-VID-VT-102724 dałem napięcie.
    3. Przy furtce zamontowałem kamerę, zlutowałem i założyłem rurki termokurczki.
    po załączeniu napięcia wstał system, bez żadnych problemów można było przeprowadzić Video rozmowę na górze jak i na dole.

Mój problem polega teraz na podłączeniu elektrozaczepu, ( czy jest potrzebny drugi zasilacz na 12V, gdzie wpiąć przycisk zwolnienia zamka?) zamka szyfrowego i konfiguracji z bramą, by za pomocą kodu można było otworzyć bramę lub jej połówkę w celu przejścia osoby. Czy jest możliwość takiej konfiguracji?

Wszystkie schematy i instrukcje są dostępne po wpisaniu w google, jednak jak ktoś potrzebuje to wrzucę.

Dodaje kilka schematów które mogą się przydać
    1. System ORNO + SOMFY Jak połączyć ze sobą te dwa systemy?
    2. System ORNO + SOMFY Jak połączyć ze sobą te dwa systemy?
    3. System ORNO + SOMFY Jak połączyć ze sobą te dwa systemy?
    4. System ORNO + SOMFY Jak połączyć ze sobą te dwa systemy?
    5. System ORNO + SOMFY Jak połączyć ze sobą te dwa systemy?
  • Optex
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Wszystko zależy zapotrzebowania prądowego elektrozaczepu. W większości potrzebny jest nowy zasilacz (transformator).
    suworow
    Admin of Property security
    Witam,
    Tak po kolei:
    empirelublin wrote:
    czy jest potrzebny drugi zasilacz na 12V, gdzie wpiąć przycisk zwolnienia zamka

Ze schematu wynika ze tak. Jeżeli rygiel jest DC, to może być to ten sam który zasili zamek szyfrowy. Przycisk oczywiście równoległe do zestyku w kamerze.
    empirelublin wrote:
    zamka szyfrowego i konfiguracji z bramą, by za pomocą kodu można było otworzyć bramę lub jej połówkę w celu przejścia osoby. Czy jest możliwość takiej konfiguracji?

Tak o ile sterownik napędu bramy ma opcję furtki. Tyle że nie z tym zamkiem szyfrowym, bo ten ma jedno wyjście.
    Pytanie kto to wszystko dobierał i kto jest pomysłodawca tej konfiguracji.
    Drugie pytanie to jak to jest ; brama + furtka, furtka w bramie, sama brama z opcja furtki?

empirelublin wrote:
    Do tej pory sprawdziłem wszystkie przewody, opisałem ich położenie i przedzwoniłem każdą parę by mieć pewność, że podczas prac ziemnych nie ucierpiały.

I prawdę powiedziawszy na tym kolega powinien zakończyć.
    Przedstawił się nam kolega jako elektromonter o specjalizacji " inżynieria" ? wykonujący następujące usługi: Anteny SAT i naziemne montaż i doradztwo, Sprzęt Audio naprawa, Sprzęt CarAudio naprawa, Sprzęt ogrodowy i budowlany naprawa, Komputery naprawa, Zabezpieczenia pojazdów montaż i serwis, Instalacje elektryczne doradztwo i serwis, Instalacje elektryczne pomiary, Naprawa maszyn przemysłowych, Automatyka bram montaż i serwis, Inteligentny dom doradztwo i serwis, Zabezpieczenia budynków doradztwo i serwis, Remonty budowlane, Naprawy domowe - złota rączka.
    Kolega sobie chyba z nas kpi. Połowa z wymienionych dziedzin dała by koledze podstawy do wykonania tego zlecenia bez najmniejszych problemów.
    Pozdrawiam

ps. moja odpowiedź nie obejmuje modułu OR-VID-VT-102724. Po prostu google go nie znalazło.