Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups Roma EA8160 - regulacja mielenia - brak pokrętła, jak wyregulować samemu

13 Gru 2015 21:51 1449 3
 • Poziom 2  
  Dobry wieczór,
  Kupiłem "nowy" ekspres Krups Roma EA8160 w sieci Euro. Celowo podaje miejsce (Kraków, Zakopianka) gdyz po kilku dniach używania zwróciłem uwagę na to że kawa jest słaba, bez cremy itp. Chciałem zmniejszyć grubość mielenia i ku mojemu zaskoczeniu okazało się że pokrętło które powinno regulować mielenie kręci się wesoło wokół bez żadnego oporu itp. Podważyłem i ściągnąłem nakładkę - i ku mojemu zdziwieniu pod spodem nie ma żadnej regulacji, tak jakby ktoś wyciągnął "trzpień" ?
  Może ktoś z Państwa ma pomysł jak mogę wyregulować ten młynek samodzielnie.
  próbowałem delikatnie śrubokrętem ale nic nie idzie. Nie znam budowy ekspresu ani tego młynka. Wszystko sprawia wrażenie plastikowego więc boję się żeby nie uszkodzić.
  Tak na marginesie jak to możliwe że dostałem wybrakowany sprzęt...
 • Poziom 14  
  A może tak najprościej zgłosić reklamację w sklepie? Na stronie UOKiK są porady jak skutecznie reklamować wadliwie działający towar.
 • Poziom 2  
  Na pewno dużo osób wie z doświadczenia że właśnie nie jest to najprostsze rozwiązanie. Oczywiście będę musiał przejść przez tą procedurę jeżeli okaże się iż nie ma możliwości regulować młynka samemu, ale chciałem zrobić wszystko żeby tego uniknąć.
 • Poziom 14  
  żeby dostać się do regulacji młynka należy odkręcić zasobnik kawy, następnie wykręcić młynek i za pomocą pierścienia regulacyjnego ustawić żądaną grubość przemiału. Radzę oddać na naprawę gwarancyjną, każda ingerencja (odkręcenie rozkręcenie) może być powodem do utraty gwarancji.