Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Berlingo 1.6 hdi - Gasnacy silnik podczas dodawania gazu.

azylybyly 13 Dec 2015 22:41 5682 7
    azylybyly
    Level 10  
    Witam, opisze swoj problem, mianowicie, na poczatku mialem problem z gasnacym silnikiem, jak wjezdzalem pod wzniesienia, jak sie okazalo blahy problem, wystarczylo dolac plynu hamulcowego, ale pewnego razu jadac samochodem normalnie na prostej drodze, samochod zgasl. Zjechalem na pobocze odpalam wszystko ok, dodaje gazu, silnik gasnie i tak z dwa razy, zagladnalem pod maske poruszalem kablami, zamknalem maske wsiadam odpalam i wszystko gra, jade dalej, swieci sie jedynie chceck. Mowie sobie pojade na drugi dzien do mechanika podpiac pod komputer. Rano wsiadam do pracy, bledu nie ma wszysto gra jezdzi normalnie, nie pojechalem. Jezdzilem moze z miesiac i problem znow sie powtorzyl. Tym razem wystarczylo tylko zgasic wyjac kluczk ze stacyjki(nie wiem czemu to zrobilem) poczekaewm z minute, odpalilem i wszystko w porzadku, pojechalem dalej, ale znow swiecil sie check. Mialem jechac do mechanika po poludniu, ale znow kontrolka sie wylaczyla... I znowu nie pojechalem. Moze w ciagu 3 miesiecy zdazylo sie to dwa razy. Ostatnio wracajac w nocy sytuacja znowu sie powtarza, tym razem juz nie dalo sie nic zrobic. Odpalilem samochod, na wolnych wszystko gra lekko dodalwm gazu zebybruszyc, silnik zgasl. Probowalem tak z 5 razybciagle to samo... Odpalilem auto zostawilem na luzie, chodzil z 10 minut, wrzucam jedynke lekko gaz i zgasl... Pozniej coraz gorzej. Po odpaleniu silnik szarpal, obroty. Falowaly az w koncu sam gasl... Po godzinnej walce doszlo juz do takiego stanu, ze po odpaleniu od razu sam gasl... Do domu zajechalem na lince.. Samochod pod blok, mysle sobie rano wstane moze mu przejdzie, ale niestety. Dzwonie do mechanika, mowie co i jak. Auto odstawiam w poniedzialek po poludniu zaholowane. W srode po poludniu, mechanik dzwoni, ze auto gotowe, pytam co i jak, a on mi mowi, se nic im sie nie dzialo, odpala jezdzi wszystko w porzadku, mysle sobie ja pier... Ale mowil, ze podlaczyli pod komputer wyskoczyl blad p0192 ktorego nie da sie usunac, i chybq jeszcze p0104 czos z przepustnica. Przepustnice przeczyscili, ale mechanik obstawia jeszcze elektroniczny pedal gazu, ale oni zrobili 30 km samochodem i jic. Odebralem autko, wyzerowalem licznik, wrocilem ucieszony, zrobilem 140 km i dzosiaj znowu to samo. Normalna jazda, 70 km/h 2 tys obrotow silnik zgasl... Odpalam, na wolnych chodzi jak zegarek, lekko gaz do 2 tys i silnik sie wylacza. Zostawilem auto, bo bylem blisko domu, 2 godziny postalo, wracam odpalam, kontrolka check zniknela, wrocilem do domu bez problemu... Masakra co to moze byc? Ktos cos moze poradzic bo juz nie mam sily i boje sie jezdzic tym autem... Citroen berlingo 1.6 hdi 90 km. 176 tys przejechane... Pozdrawiam i milej nocki. Troche sie rozpisalem, ale chcialem zwizualizowac problem...
    jarciu_11
    Level 20  
    Gówno nie mechanik problem z ciśnieniem paliwa pewnie czujnik na listwie bądz okablowanie. Drugi problem klapa gasząca która przymyka się też gdy pracuje egr i dopala FApa . Zaprowadz to do kogoś kto ma pojęcie.
    azylybyly
    Level 10  
    A samemu moge jakos sprawdzic np ten czujnik? Ktory to i jak sprawdzic ta klape? szkoda, bo akurat mam go brame obok swojej pracy... Z dobrym mechanikim teraz ciezko... Pelno garazowcow...
    marcin_70
    Level 21  
    Możesz wzrokowo lub miernikiem sprawdzić przewody i wtyczki, czujnika sam nie sprawdzisz lepiej mieć na podmiankę a jeszcze lepiej zrobić logi dynamiczne i wyjdzie jak na dłoni.. Równie dobrze może się okazać, że uszkodzeniu uległ lub jest silnie zabrudzony regulator ciśnienia znajdujący się na pompie wc
    azylybyly
    Level 10  
    To inaczej, co moge zasugerowac mechanikowi. Zeby mnie nie naciagnal, tak jak tamci na pedal gazu, albo co innego.. Dzisiaj rano to samo, tylko zauwazylem ze jak wejdzie powyzej 3,5 tys obrotow, gasnie odpalam i jedzie dalej...
    marcin_70
    Level 21  
    azylybyly wrote:
    co moge zasugerowac mechanikowi

Niech zrobi logi dynamiczne..
    azylybyly
    Level 10  
    Po zdjeciu pokrywy mam takie przypocenie/wyciek. Czy moze to byc przyczyna? Teraz to samo dojechalem z pracy do domu bez problemow, i pod blokiem dodawalem po woli gazu i zgasl prY 4 i pol tys obrotow... Zadnych innych objawow ani nic nie ma... Jutro jestwm umowiony do mechanika ciekawe co znajdzie.. O ile cokolwiek wyjdzie
    marcin_70
    Level 21  
    Nie widzę dokładnie ale albo na czwarty wtryskiwacz pryska olej albo "sapie" ze śrubunku rurki wc.... odpal go otwórz maskę i nasłuchuj...