Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - wykres dla każdego wiersza osobno

13 Gru 2015 22:44 957 4
  • Poziom 5  
    Witajcie, potrzebuję Waszej pomocy!
    Pracuję nad zamówieniem części, gdzie w poszczególnych wierszach mam numery katalogowe tych części, a w kolumnach ile ich się rozeszło w każdym z miesięcy począwszy od 2013r. Żeby ocenić sezonowość chciałabym żeby po stanięciu na wiersz z konkretną częścią pojawił mi się wykres z rozchodem tej części w poszczególnych miesiącach tak bym mogła szybko ocenić jej sezonowość. Podejrzałam kiedyś takie rozwiązanie u konkurencji, ale sama nie wiem jak to zrobić... Zaznaczam, że nie chodzi mi o wyświetlenie na raz wszystkich wykresów (numerów części mam około 10 000), jedynie o wyświetlenie wykresu kiedy stanę na dany numer części.
    Proszę o pomoc!
  • Specjalista - VBA, Excel
    Dobry pomysł, aby dołączyć plik.
  • Poziom 5  
    Nie rozumiem - jaki plik? W jakiej formie?
  • Pomocny post
    Specjalista - VBA, Excel
    Przykładowy plik Excel, lepiej jeszcze oryginalny plik. Oczywiście, nie 10 tys. a 10-20 wierszy.
    Uzyskasz wykres. Następnie dodać niezbędne wiersze.

P.S.
    Nie ma przykładowy plik. No... Dopasujesz sama
  • Poziom 5  
    Dziękuję za cenne wskazówki. Niestety nadal nie potrafię dopasować Twojego makro do swojego pliku - podejrzewam, że wynika to z tego, że za moimi kolumnami z rozchodem mam jeszcze inne kolumny z danymi. Czy możesz podać mi swojego maila żebym mogła wysłać swój plik?