Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik video do modulatora RF

13 Gru 2015 22:46 1233 18
  • Poziom 9  
    Witam

Wertuje forum ale nie znalazłem jak dotąd rozwiązania mojego problemu.

Posiadam Modulator ANTENOWY RF-9000 chciałbym dołożyć do niego jakiś nadajnik żebym sygnał analogowy mógł odbierać bezprzewodowo na tv w innym pokoju. Nie znam się za bardzo na elektronice i lutowaniu więc pytam o jakieś gotowe rozwiązania typu podpięcie modulatora do jakiejś anteny, lub wzmacniacza z antena i zrobienie z tego nadajnika?
  • Poziom 9  
    Tak tylko mi chodzi o sygnał analogowy ten który wychodzi z modulatora. Tak żeby odbierać go można nawet na 2 tv
  • Poziom 39  
    W pierwszym poście nic nie wspominasz o 2 TV. Wystarczy zastosować drugi komplet Sender-a ustawić taki sam kanał i po sprawie, czyli jeden nadajnik i dwa odbiorniki, sygnał na wejściu i wyjściu Sender-a jest analogowy.
  • Moderator
    "Specyfikacja:

* Zakres kanałów na wyjściu: 1-69
    * Pasmo kablowe: 50-860 Mhz /PAL
    * Częstotliwość p. fonii: 4.5;5.5;6.0;6.5;
    * Poziom wyjściowy RF: 70 +/-3dBuV
    * Impedancja wyjściowa RF: 75 Ohm
    * Impedancja wejścia Video: 75 Ohm
    * Impedancja wejścia Audio: 13 Kohm
    * Wzmocnienie pomiędzy TV i ANT: 2dB
    * Typ wejść: 2xRCA, 2xRF, SCART
    * Zasilanie: 230V AC
    * Wymiary: 148mm x 90mm x 40mm"

Więc na wyjściu masz sygnał w.cz. Dobuduj wzmacniacz, dołącz do niego kawałek anteny i po kłopocie.
    Nie wiesz jak? Poszukaj na elektrodzie. Było o tym kilka razy pisane.
  • Poziom 9  
    c2h5oh no właśnie o ten wzmacniacz mi chodzi co użyć skąd wziąć? Niestety nie znalazłem odpowiedzi a cały dzień już szukam. Czy na przykład taki wzmacniacz coś da czy musi być mocniejszy? http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_wewnetrzny_z_zasilaczem_aws-03f_B1018.htm

czy na przykład coś takiego?
    http://allegro.pl/wzmacniacz-sygnalu-wifi-booster-sunhans-sh-2500-mw-i5671045590.html
  • Poziom 9  
    wiem chodzi mi tylko jaki wzmacniacz do niego dać? Ty kolego niewolno2 mnie chyba nie rozumiesz
  • Poziom 39  
    Chcąc mieć pewność czy wzmacniacz z pierwszego linku sprawdzi się w twoich warunkach, musiał być go kupić z możliwością ewentualnego zwrotu i przetestować go. Video Sender jest tylko alternatywa do twojego rozwiązania.
  • Poziom 9  
    Wideo sender odpada całkowicie nie o to mi chodzi chce przesłać sygnał zmodulowany analogowy
  • Poziom 39  
    Modulator ANTENOWY RF-9000 sam w sobie jest nadajnikiem do niego podłączasz wzmacniacz tak jak Ci napisał kolega c2h5oh i po sprawie, co typu wzmacniacza to sprawa jest dyskusyjna dlatego że wzmacniaczy masz od zatrzęsienia na rynku i który się sprawdzi to jest loteria.
  • Poziom 33  
    Ech Pany, Pany. Widzę, że czasem dalej stawia się delikwenta pod ścianą. To już nie te czasy, że mamy milinony wzbudzonych anten siatkowych, o których wskutek działania tajemnych mocy nikt nie wie. Nie żebym namawiał do piracenia, tyko chodzi o odchodzenie od anten aktywnych na cyfrze.

Wracając do wzmacniacza, to dorobienie takowego we własnym zakresie graniczy z cudem.

Po pierwsze kłania się konieczność ustawienia klasy wzmacniacza do pracy liniowej (modulacja AM z częściowo wytłumioną wstęgą), a więc A, względnie AB, co w radiokomunikacji jest zawsze bardzo trudne.

Następne, co równie istotne, to konieczność podbicia mocy modulatora rzędu dziesiątek µW, co odpowiada napięciu w.cz. rzędu dziesiątek mV, do możliwie wysokiej tak, aby wzmacniacz mocy, wskutek swej bardzo niskiej impedancji wejściowej, w ogóle podjął pracę. Trzeba więc najpierw podbić napięcie, a dopiero potem myśleć o możliwości podbicia mocy. Punktem wyjściowym napięcia w.cz. nadającego się do tego jest z reguły kilkaset mV tradycyjnego generatora na tranzystorze.

Zatem wzmocnienie takie wyniesie najmniej razy tysiąc.

Już lepiej poszukać wewnątrz modulatora miejsca, z którego można by pobrać wyższe napięcie nadające się do transformacji na moc w.cz.
    Ale do tego potrzeba nieco aparatury i wiedzy przede wszystkim.

Ja tylko powiem, że adekwatnym do powyższego poziomem dysponuje modulator na dwóch tranzystorach od Commodore 64, bądź podobny konstrukcyjnie od znanej skądinąd konsoli TV marki no name na kartidże, o ile ktoś jeszcze pamięta "Contrę". Tam się stawiało kawałek druta w roli anteny i zbędne były do tego kable.
  • Poziom 43  
    @uli27
    Kolega zdaje sobie sprawę, że będzie wszędzie ten sam obraz, Kolega wie, że bezprzewodowo, to zawalone do granic absurdu pasmo 2,4 GHz..., pozostaje 5 GHz.
  • Poziom 33  
    Apropos co do śmiecenia sobie na własne życzenie. Obecnie piraci podbijają moce transmiterów FM na specjalizowanych scalaki Analog Devices. Tyle, że to wzmacniacze szerokopasmowe - czy ktoś pomyślał co wyemituje wzmacniacz jak w tytule. I w jakim stopniu wobec tego poleci efektywność. A z zerową wiedzą, to już nie mówię.

Nadajnik video do modulatora RF

Oto wnętrzności Nintendo NES.
  • Poziom 9  
    Może ma ktoś na sprzedaż gotowy zestaw bo jak pisałem jestem laikiem w tym temacie i sobie na pewno nie poradzę?
  • Poziom 9  
    Nic innego nie da się wymyślić oprócz zrobienia samemu?
  • Moderator
    Pomyśl o tym, że na posługiwanie się nadajnikami wymagane są stosowne pozwolenia.
    Sam budujesz to i sam odpowiadasz za łamanie prawa.
    Może to jest powód?
  • Poziom 9  
    Własnie chciałbym coś zrobić a nie umiem a gotowych rozwiazan nie ma