Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SQL używa się cudzysłowów?

szymon1051 14 Gru 2015 00:22 855 4
  • #1 14 Gru 2015 00:22
    szymon1051
    Poziom 13  

SQL używa się cudzysłowów?
    W książce nazwy są w cudzysłowach, ale jak widać w takiej postaci nie działa. Coś jest inaczej ustawione tam gdzie testuje czy w książce jest błąd?
    Żeby było zabawniej w dalszej części książki gdy autor tworzy table nie stosuje już cudzysłowów :).
    Testuje działanie MySQL na http://www.tutorialspoint.com/mysql_terminal_online.php

Kod: sql
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • Pomocny post
    #2 14 Gru 2015 02:19
    Damian_RastMan
    Poziom 8  

Cudzysłowów w sql używamy kiedy dana wartość ma być stringiem czyli ciągiem znaków, lub ma być jako string traktowana.

Przykładowo:
    Create table test (kolumna int(5),kolumna2 varchar(30) not null);
    - tworzymy tabelę gdzie nazwy kolumn są złożone z pojedynczych słów i ogólnie nie odbiegają od normy, więc nie musimy używać cudzysłowów, jednak gdybyśmy chcieli nazwać którąś z kolumn "kolumna 1" powinniśmy użyć tutaj cudzysłowów.:
    Create table test ("kolumna 1" int(5),kolumna2 varchar(30) not null);

Analogicznie dla wprowadzania wartości:
    insert into test (4, "Wartosc dla kolumna2")

Jeżeli chodzi o testowanie sql, polecam pobrać wamp (windowsowy serwer www z apache, mysql i php) lub analogicznie dla linuxa XAMP.

Po pobraniu i zainstalowaniu wampa wystarczy uruchomić go i wejść w adres localhost/phpmyadmin/ - z łatwością powinieneś się odnaleźć.

Da Ci to o tyle wysoki komfort, że będziesz miał pewność, iż korzystasz z aktualnej wersji sql'a.
    Poza tym, sprawdź z którego roku jest twoja książka, ponieważ nie warto uczyć się z przestarzałej książki która może wpoić Ci błędne nawyki.

Ja osobiście nie znam zbytnio sql, więc nie wiem czy Ty popełniłeś gdzieś błąd. Wiem z kolei, że to co ja napisałem działa, ponieważ z tych prostych poleceń korzystam bardzo często przy wykorzystaniu php.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Gru 2015 02:58
    kokosoft
    Poziom 14  

Przy nazwach tabel, kolumn stosuje się Grawis ` (klawisz tyldy ~) nie apostrof '.

0
  • #4 14 Gru 2015 10:09
    szymon1051
    Poziom 13  

Damian_RastMan napisał:
    Cudzysłowów w sql używamy kiedy dana wartość ma być stringiem czyli ciągiem znaków, lub ma być jako string traktowana.

Przykładowo:
    Create table test (kolumna int(5),kolumna2 varchar(30) not null);
    - tworzymy tabelę gdzie nazwy kolumn są złożone z pojedynczych słów i ogólnie nie odbiegają od normy, więc nie musimy używać cudzysłowów, jednak gdybyśmy chcieli nazwać którąś z kolumn "kolumna 1" powinniśmy użyć tutaj cudzysłowów.:
    Create table test ("kolumna 1" int(5),kolumna2 varchar(30) not null);

Nie działa działa tylko ` grawis. Oczywiście jak nie ma spacji to może być bez ` grawis.

Damian_RastMan napisał:
    Analogicznie dla wprowadzania wartości:
    insert into test (4, "Wartosc dla kolumna2")

Wartość char (ciąg znaków) zadziała w ' apostrofie i w " cudzysłowu, a nazwa kolumny (argumentu) działa w ` grawis.

Damian_RastMan napisał:

Jeżeli chodzi o testowanie sql, polecam pobrać wamp (windowsowy serwer www z apache, mysql i php) lub analogicznie dla linuxa XAMP.

Po pobraniu i zainstalowaniu wampa wystarczy uruchomić go i wejść w adres localhost/phpmyadmin/ - z łatwością powinieneś się odnaleźć.

O wamp nie słyszałem, a XAMP ostatnia wersja nie chce mi działać, a kiedyś działało :). Na linuxie można po prostu pobrać mysql serwer i klient :).

0
  • #5 14 Gru 2015 14:05
    Damian_RastMan
    Poziom 8  

Kolega lepiej obeznany :), ja rowniez sie czegos nauczyłem. Co do wampa to windowsowy odpowiednik xampa.
    Windows apache,mysql,php - Wamp

0