Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daewoo matiz - nie grzeje ogrzewanie

14 Gru 2015 11:01 3570 17
  • Poziom 8  
    Witam! Mam problem. Od jakiegoś czasu w matizie przestało działać ogrzewanie były jakieś nieszczelności. Doradzono mi aby wsypać k2. Nieszczelności znikły, ale ogrzewanie nie działa wcale. Dodam ze zamiast płynu była lana woda latem. Nieszczelności były minimalne. Po prostu raz w miesiącu trzeba było dolać do zbiorniczka wyrównawczego jakąś polowe. Teraz wiem ze złe zrobiłam z tym k2, ponieważ mogło to zakleić się gdzieś w przepływie. Odała bym do mechanika, ale nie stać mnie. Proszą o jakaś radę. Tylko za "mojom gupote" nie dobijajcie mnie.
  • Poziom 19  
    Witaj. Popraw pisownię na początek :) Czy przed wsypaniem k2 było ogrzewanie??
  • Poziom 8  
    za pisownie przepraszam tak przed wsypaniem k2 bylo wszystko w porzodku z tym ze ubywalo plynu chlodzocego w niewielkich ilosciach
  • Poziom 19  
    Jeśli długo było jeżdzone na wodzie mogł sie w jakimś stopniu zakamienić układ do tego proszek k2 i zakleiło całkowicie. (na swoim błedzie miałem podobnie z k2) za duża ilośc proszku spowodował zaklejenie przepływu płynu przez co drastycznie temperatura silnika rosła. Jedyne wyjscie przepłukać układ wodą zeby wypłukać maź powstałą z proszku k2 ( może na nowo być wyciek gdzie był) zalać płynem (mozna ratować ten co jest teraz) a jak bedzie wyciek nie sypać całego k2 bo znowu zaklei. Osobiście to stosowałem i pomogło.
    Dla jasności proszek nie zaklei dużych wycieków, jedynie pozostaje wymiana uszkodzonej częsci.

Dodano po 5 [minuty]:

Sprawdzić czy nie zapowietrzony układ, najprostszy sposób, być może że wystarczy tylko odpowietrzyć.
  • Poziom 8  
    wodę dolewałam całe lato od niedawna wymieniłam na płyn ze względu na dolewanie ponieważ ubywało w zbiorniczku wyrównawczym jakoś połowę dolewałam w miesiącu wymieniana była pompa wodna i od wymiany było różnie raz grzało ogrzewanie raz nie w końcu było ok ale ten płyn ubywał byłam u mechanika który wymieniał ale nic takiego nie stwierdził powiedział że nie wie i jest ok a płyn ubywał może paruje nie znam się czy należy dolewać czy to normalne a po wsypaniu k2 ogrzewanie nie działa wycieku nie ma a temperatura skacze pomiar idzie do góry chwile sie zatrzyma i w dół jak by coś przytkane i tak cały czas

Dodano po 6 [minuty]:

a jak sprawdzić czy układ nie jest zapowietrzony
  • Poziom 19  
    Co to za mechanik jak nie wie?? Parowanie też nie ma nic do ubywania. Co do odpowietrzania trzeba popuścić korek zbiorniczka i sam powinien sie odpowietrzyć po nagrzaniu, jeśli to nie pomoze to pozostaję płukanie układu z tej mazi po k2. Sprawdzić dolny przewód przy chłodnicy czy nie jest ciepły żeby wykluczyć uszkodzony termostat.
    Całkowicie jest zimnie powietrze w środku czy lekko ciepłe?
  • Poziom 8  
    sprawdziłam robi się ciepły po odpaleniu a w zbiorniczku wyrównawczym było dużo syfu a płyn gęsty pozostałości po k2 jak wyczyścić spuścić ten syf i wyczyścić porządnie którym wężem nie znam się tak aby nie został syf

Dodano po 2 [minuty]:

jest to prawdopodobne że ten syf osadził się w nagrzewnicy i dlatego nie grzeje a tam da się ten syf usunąć
  • Poziom 31  
    Oczywiście że zapchałeś sobie nagrzewnice przez własną głupotę.
    Teraz sciąganie deski wymiana nagrzewnicy i powinno grzać jak nowy z fabryki.

PS nigdy nie lej wody , bo przerdzewieje ci wszystko co stalowe w tym pompa wody i uszczelka pod głowicą. A chłodnica i nagrzewnica się zakamienią.
  • Poziom 8  
    DJ ANNUS ok ale pisałam już nie jeżdżę na wodzie mam płyn i po dodaniu k2 zaczęły się problemy z ogrzewaniem dodam że dużo syfu mam w zbiorniczku wyrównawczym pytanie czy da się przeczyścić jakoś wylać ten syf

Dodano po 13 [minuty]:

DamianVWB5 jest pan jeszcze czy jest to prawdopodobne że ten syf osadził się w nagrzewnicy i dlatego nie grzeje a tam da się ten syf usunąć jak mogę ten syf cały usunąć co robić
  • Poziom 31  
    edyta1246 napisał:
    jak mogę ten syf cały usunąć co robić

Przecież ci napisałem sciągasz deske i wymieniasz nagrzewnice.
  • Poziom 8  
    DJ ANNUS dzięki za pomoc spróbuje pozbyć się tego syfu najpierw spuściłam wężem od zbiorniczka wyrównawczego a póżniej pomyśle o ogrzewnicy nowej
  • Poziom 43  
    W samą nagrzewnicę bez jej wyciagania na aucie wepnij wąż ogrodowy i przepłucz ją porządnie kilka razy w obie strony , tylko drugi krótki wąż pomocniczy na dół na ziemię bo zalejesz sobie silnik.
  • Poziom 19  
    Po co ma wyciągać nagrzewnice? Wystarczy odpiąć przewody i wodą porządnie przelać w obie strony jak kolega wyżej napisal. Robiłem tak u siebie i grzał tak jak trzeba. Tak jak pisałem, za dużo k2 na tak mały układ chłodzenia, zrobił się kit. Ja do swojego passata dałem pół opak i wyciek zlikwidowało.

Dodano po 5 [minuty]:

edyta1246 napisał:
    póżniej pomyśle o ogrzewnicy nowej
    nie zmieniaj nagrzewnicy, zaczynaj od najniższych kosztów, a jak nie możesz sobie poradzić pogadaj z sąsiadem albo znajomym. :)

Dodano po 3 [minuty]:

DJ ANNUS napisał:
    Przecież ci napisałem sciągasz deske i wymieniasz nagrzewnice.

Zauważyłeś że jest to płeć żeńska???? Rusz głową a nie piszesz bzdury.
  • Poziom 8  
    dziękuję ślicznie za pomoc jak to zrobię dam znać czy poskutkowało dziś jechałam jakieś 5 km do lekarza i już lepiej po wymianie tego syfu nie skacze temperatura tak wysoko a z nagrzewnicom spróbuje chociaż przyznam się że nie jasne aż tak to dla mnie do zrobienia jestem kobietom wiem gdzie nagrzewnica ale tam chyba widać jeden koniec rurki węża a gdzie drugi pod deskom od pasażera ale dziękuje za poświecony czas i pomoc zwłaszcza dla pana DamianVWB5

Dodano po 3 [minuty]:

nie mogę pominąć tego pana też był pomocny dziękuje
    andrzej20001
  • Poziom 42  
    Oj tam. Znam kobiety co w zaciszu garażu potrafią motocykl na czynniki rozłożyć i jeszcze złożyć do tego :-D ale jedynym prostym sposobem jest płukanie układu etapami. Nagrzewnica, silnik i chłodnica.
  • Poziom 8  
    witam ssory ale dopiero znalazłam czas na wykonanie czyli przepłukanie nagrzewnicy jest super ogrzewanie działa !!!
  • Poziom 19  
    Tylko nagrzewnicy czy cały układ chłodzenia? Wyciek występuje nadal?
  • Poziom 8  
    hej jak do teraz wycieku nie ma, a oczywiście płukany był cały układ. Po zalaniu płynem wiadomo musiałam dolać bo po odpowietrzeniu poziom spadł ale od tamtego czasu poziom jest cały czas na max bardzo się ciesze bo zrobiło się mrożno