Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana ogniwa na akumulator AA ?

14 Gru 2015 11:31 1374 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    Padlo mi ogniwo od szczoteczki elektrycznej, talie jak tu:
    allegro.pl/akumulator-braun-oralb-sonicare-49x14mm-aa-i5194401230.html

Niestety cena jest dosc spora a mam na zbyciu akumulatorki AA Eneloop, ktore tez maja 1.2v. Moge wlutowac tam jeden taki zamiast tego ogniwa?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    2000 mah ma moj akumulatorek
  • Poziom 9  
    i mozna taki zwykly akumulator przylutowac ? Jakie sabroznice w stosunku do takich ogniw jak pokaxakem w linku?
  • Poziom 2  
    Posiadam szczoteczkę Oral-B 3756 F143. Wymieniłem w niej akumulator na ogniwo AA Hahnel 1.25V 2000 mAh. Udało się to po modyfikacji komory akumulatora w szczoteczce, gdyż oryginalny akumulator był mniejszy niż AA. Niestety szczoteczka nie uruchamia się po naprawie. W chwili wciśnięcia przycisku uruchamiania zapala się kontrolka oznaczająca niski poziom naładowania baterii. Zamontowane w szczoteczce ogniwo AA było ładowane przez kilkanaście godzin za pomocą ładowarki od szczoteczki, jego napięcie wynosi 1.35 V ale pomimo tego szczoteczka zamiast uruchomić się sygnalizuje zbyt niski poziom naładowania. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być nieprzystosowanie elektroniki szczoteczki do tak dużej pojemności ogniwa, uszkodzenie elektroniki podczas wymiany ogniwa, lub uszkodzenie aku podczas jego lutowania (bo w końcu "nie powinno się" lutować biegunów ogniw elektrycznych). Także mi wymiana akumulatora na ogniwo AA nie udała się.