Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha PSR 220 - problem z dźwiekami perkusji

efekt1 14 Dec 2015 12:28 1236 6
 • #1
  efekt1
  Level 10  
  Witam. Dostałem od znajomej ten instrument do naprawy ponieważ nie włączał się. Przyczyną było zabrudzenie płytki pod gumki kontaktowe. Aby dostać się do tej płytki wszystko trzeba było rozłączyć. Jednak po złożeniu i próbie okazało się. że brak niektórych dźwięków perkusji tylko w miejsce brakujących jest dźwięk pianina. Po wciśnięciu przycisku Start-Stop odzywa się rytm, ale zamiast dźwięku perkusji słychać rytm jakby grany na pianinie. Przy grze z podkładem bardzo to przeszkadza. W demo jednak jest wszystko w porządku. Przy wybraniu "00" Drum Kit wciskając klawisze słychać perkusję, ale nie są to same dźwięki perkusji tylko w tle słychać także pianino. Reset ustawień nic nie pomógł. Nie wiem jak wejść w tryb serwisowy, może to dałoby jakiś obraz. Kilkakrotnie sprawdzałem połączenia taśm oraz zimnych lutów. Wszystko jest OK. Może znawcy naprowadzą mnie co może być przyczyną. Pozdrawiam
 • #3
  TOMI
  Service technician RTV
  Sprawdź dokładnie czy przy składaniu złączy nie wcisnąłeś dwóch szpilek e jedno miejsce.
 • #4
  efekt1
  Level 10  
  michald nie wiem co rozumiesz przez switche, ponieważ typowych switchów w tym instrumencie nie ma. Jeśli natomiast chodzi o taśmy to sprawdzałem je wielokrotnie i wszystkie połączenia są ok.
 • #5
  TOMI
  Service technician RTV
  Ten reset wykonałeś ??
  1) Upewnij się, że zasilanie jest wyłączone.

  2) Przytrzymując [+] i [-], przyciski, włącz zasilanie.

  3) Gdy górna część ekranu wyświetli "! Clr All", zwolnij przycisk [+] i [-] przyciski.
 • #6
  efekt1
  Level 10  
  Tak. Reset wykonałem lecz nic to nie zmieniło.
 • #7
  TOMI
  Service technician RTV
  Czyli masz poważny problem bo nie działa jeden z banków pamięci. Podejrzewam że brakuje kilku instrumentów. Myślę że nie do naprawy. Może jeszcze sprawdzić czy gdzieś jakaś przerwa jeszcze powstała.