Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja sterowników chipset

14 Gru 2015 13:18 1095 10
  • Poziom 5  
    Witam mam prośbę, chciałbym zainstalować sterowniki chipsetu
    Intel(R) 8 Series Chipset Family SATA AHCI Controller, lecz nie wiem jaki i jak
    znalazłem na stronie coś takiego:
    https://downloadcenter.intel.com/download/24293

lecz gdy pobieram
    f6flpy-x64.zip

Czy to w ogóle prawidłowe sterowniki?
    po rozpakowaniu mam tylko coś takiego
  • Poziom 43  
    No ale zamiast ster. ogólnie pojętego "chipsetu" ściągnąłeś ster. kontrolera dysku twardego.
    Podaj model (laptopa?).
  • Poziom 5  
    Lenovo g510, i5-4210M, 8gb ram radeon R5 M230
  • Poziom 5  
    No tak, ale to jest stara wersja na stronie Lenovo...chciałbym zaktualizować do nowszej ze strony Intela i gdzie mogę to znaleźć, i jak w ogólę mogę sprawdzić swoją wresję jaką mam bo w Everescie mi nie wyskakuje, no i jak zainstalować, mam odinstalować stary? nie widze nic takiego w dodaj usuń programy

Win mam 8.1 64
  • Poziom 43  
    Czego sterownik dokładnie potrzebujesz najnowszy i po co?
    Dlatego napisałem
    safbot1st napisał:
    ster. ogólnie pojętego "chipsetu"

bo instalacja może zawierać różne komponenty.
  • Poziom 5  
    http://support.lenovo.com/pl/pl/products/lapt...ptops/lenovo-g510-notebook/downloads/DS037850

Po prostu nowsza wersja tego nie znam się dokładnie zawsze spotykałem się z jednym sterownikiem chispetu do płyty gównej i jeszcze chciałbym biosa zaakutalizować, jak jest problem z chipsetem to chociaż tego biosa....

Czasem głównie podczas przeglądania stron miga mi obraz na czarno, po zainstalowaniu aktualizacji windows na jakiś miesiąc przestało, ale pojawiło się znowu, grafike mam najnowsza i chcialbym jeszcze chipset i biosa zaktualizować, pojawiło się to w sumie po przywracaniu systemu do stanu początkowego bez aktualizacji.
  • Poziom 43  
    Dejwid1991 napisał:
    Czasem głównie podczas przeglądania stron miga mi obraz na czarno

Trzeba było opisać problem na początku. Wg. mnie spróbuj te najnowsze sterowniki grafiki zmienić na trochę starsze, poprzednie odinstalowując za pomocą Display Driver Uninstaller.
    To w ogóle może być problem ze sprzętem nie z oprogramowaniem, lub infekcja.
    Dejwid1991 napisał:
    grafike mam najnowsza i chcialbym jeszcze chipset i biosa zaktualizować

Proponuję zacząć od BIOS. Podaj wersję BIOS z 3ciej zakładki programu CPU-Z.
  • Poziom 5  
    Laptop jest nowy problem się pojawił po jakimś tygodniu użytkowania, gdy przywróciłem do stanu fabrycznego(co oznaczało usunięcie aktualizacji), potem zniknał, gdy zainstalowalem wazne aktualizacje w Windows Update, pojawił się półtora miesiąca poźniej czyli dziś.

sterowniki grafiki nie były najnowsze, tylko te stare od producenta, system czysty, ja je potem dopiero zaaktualizowałem w celu usunięcia tego problemu

Bios jaki mam to 79CN50WW (wersja 3.09) ten co na stronie producenta

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/lapt...ptops/lenovo-g510-notebook/downloads/DS040384

Więc prosiłbym o informacje odnośnie instalacji tego biosu
  • Poziom 43  
    Dejwid1991 napisał:
    Bios jaki mam to 79CN50WW (wersja 3.09)

Wg. lenovo to jest najnowszy.
  • Poziom 5  
    No na stronie Lenovo nie są aktualizowane sterowniki, tam nawet grafika jest z 2013 tylko, gdzie mogę znalezc do tego biosa normalnie w necie, kto jest producentem w ogole Intel?

PS: a gdzie znalazłeś, ze najnowszy tam co podesłalem?

Tutaj mam analize jakimś tam programem