Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei B315 - Brak reakcji po podłączeniu zewnętrznej anteny

andreee 14 Gru 2015 16:12 2670 4
  • #1 14 Gru 2015 16:12
    andreee
    Poziom 24  

Witam, idąc za namową pewnego użytkownika z tego forum zakupiłem router Huawei B315-s22. Sprzęt jest nowy.
    Zakupiłem go w piątek, lecz nie miałem odpowiednich konektorów do anteny, które dopiero zakupiłem dzisiaj.
    Ale do rzeczy- bez anten złapałem LTE na poziomie 6mbitów, na linijce zasięgu nie widnieje żadna kreska. Po wpięciu do routera anteny dosłownie żadnej reakcji. Zasięg ani trochę nie poszedł w górę, a wręcz chyba troszkę się pogorszył. Nadmienię, ze na tej samej antenie, w tym samym miejscu na Huaweiu E398 miałem podbicie z 6% zasięgu na 29-45% po wpięciu anten, co dawało transfery do 20mbit.
    Co mogę zrobić? Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy router puszcza jakiś sygnał na anteny zewnętrzne, czy może po prostu ich nie widzi?
    Antenę mam taką:
    http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_lte_5m_przewodu_wtyk_sma_mimo_800-2170mhz_A7056_5.htm

Aczkolwiek odrzucam wersję, że jest zła, skoro z innym sprzętem działała?

Proszę o pomoc.

• #2 14 Gru 2015 17:13
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Skąd pochodzi router , jakiego operatora ? Jakie FW na routerze? Poza tym zamiast kreseczek podaj parametry sygnału LTE. Zakładka Informacja o urządzeniu lub zainstaluj LTEWatchH z tej strony http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php . Pozwala wymuszać konkretne częstotliwości LTE i na bieżąco monitoruje parametry sygnału LTE.

• #3 14 Gru 2015 17:44
    andreee
    Poziom 24  

Sygnał na poziomie 87dbm, to tak maks. Router naturalnie od Plusa, chyba nie ma innej distro w PL? Soft aktualny, najnowszy, bo się aktualizował.
    Router przestawiony na sztywno na LTE, w 3g pokazywał full zasięg, nawet bez anten- ale to mnie nie obchodzi.
    Nie potrzebuje programu, żeby ocenić zasięg- widać wyraźnie po latencji co się dzieje- na e398 jest 15ms, a na routerze już prawie 200ms- oczywiście z antenami.
    Chyba lepiej byłoby sprawdzić z poziomu konsoli, czy złącza anten są aktywne i wysterowane. Kiedyś takie coś w Cisco robiłem, i było jasno widać czy sprzęt zobaczył antenę- a ewidentnie jej nie widzi. Tutaj rodzi się pytanie jak dobrać się do kernela z poziomu konsoli i wyjąć jego parametry?
    Cóż parametry są takie, że nawet jak teraz wpinam E398 pod antenę od strzała mam 42% i transfer powyżej 10mbit. Przepinam na Huaweia i zasadniczo łapie zasięg tak jakbym tych anten wogule nie dokręcał. Oczywiście podłączanie/rozłączanie wykonuje na wyłączonym zasilaniu routera.

• #5 18 Gru 2015 23:45
    andreee
    Poziom 24  

Update nie pomógł. Mam ustawione na anteny zewnętrzne 1 i 2. Zero rezultatu. Przywracałem ustawienia fabryczne, odłączałem zasilanie i bez reakcji

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME