Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] Amortyzatory przednie-zawieszenie Airmatic Mercedes W212

maciej15c 14 Dec 2015 17:08 2580 4
    maciej15c
    Level 10  
    Witam
    Szukam sklepu/hurtowni/warsztatu gdzie mógłbym kupić/zregenerować amortyzatory przednie do samochodu Mercedes W212 E350 CDI 170kW Airmatic.
    Amortyzatory są szczelne, ale w obydwu wyrobił się wewnętrzny tłok, który powinien "wybierać " niewielkie nierówności na drodze.
    Oryginalne amortyzatory sprowadzone z Niemiec to koszt ok 13000 tyś zł.
    Pozzdrawiam
    Mdhotel
    Level 2  
    Witam.Mam ten sam problem. 100tys przebiegu i amortyzatory do wymiany.Koszt 10tys 700zl. Czy znalazl Pan rozwiazanie inne niz oryginaly?
    mario 77
    Level 23  
    Kiedyś szukałem do s-class , jeśli to nie jest dla was problem to jest taka angielska firma zajmująca się regeneracją - airdominance . Mają chyba własną stronę to można sprawdzić albo wysłać maila z zapytaniem.
    Mdhotel
    Level 2  
    Bardzo dziekuje za podpowiedz. https://airdominance.co.uk
    Strona ciekawa i mam wrazenie ze firma wyglada profesjonalnie tym bardziej ze daje dwa lata gwarancji i regeneruje w jeden dzien.Niestety ze wzgledow czasowych zdecydowalem sie naprawic w kraju.Za godzine odstawiam W212tke do naprawy.Opisze co i jak.
    Mdhotel
    Level 2  
    Witam serdecznie.Naprawa dokonana.Bez dwoch zdan nowy amortyzator jest lepszy niz oryginalny z 2010. Mam auto z salonu i nie moglem uwierzyc ze Mercedes byl w stanie stworzyc takiego gniota. Sygnatura czesci zmienila sie dwukrotnie wiec chyba cos polepszali. Niestety sa momenty na poprzecznych lub ostrych nierownosciach kiedy nadal jest mocny stuk. Trudno sa nowe i mam nadzieje ze na jakis czas starcza. Gwarancja udzielona 2 lata. Jesli chodzi o wymiane amortyzatorow na koszt MB to jest to scisle zwiazane z krajem gdzie usterka sie pojawia. Klient niemiecki ma bardzo duzo przywilejow u nas niestety serwis nadal pozostawia wiele do zyczenia. Dam przyklad z pompa airmatic.W Niemczech gwarancja jest na caly okres uzywania auta bez wzgledu na zmiane wlasciciela. U nas gwaranacja wynosi 2 lata. Naprawa moze wynosis wartosc okolo 10tys zl. Jesli cokolwiek bym mial z airmatic napewno bym naprawial w Niemczech. Nastepna sprawa to uznanowosc centrali na znizki i naprawy na koszt centrali.Co kraj to obyczaj. U nas wystepowanie do centrali ze strony dilerow praktycznie nie istnieje. W Niemczech czesto przy drogiej naprawie diler zwraca sie do centrali i partycypowanie w kosztach lub znizki. Wiem na 100% ze te amortyzatory w Niemczech nie spotkaly sie nigdy z wiekszymi problemami i zgloszeniami ze strony klientow. Dlatego MB przy ostatnim liftingu nic nie poprawial przy zawieszeniu. No bo przeciez polski,rumunski,wegierski klient nie jest tak wazny.