Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrywanie z s7-1200 TIA V13

CSC 14 Gru 2015 17:59 903 3
  • #1 14 Gru 2015 17:59
    CSC
    Poziom 10  

Witam,

Około pół roku temu napisałem soft do maszyny na s7-1200 w TIA V13. Soft działa bez zarzutu. Muszę dokonać kosmetycznej zmiany w istniejącym programie. Chcę być pewien, że modyfikuję ten sam program bo jest już sprawdzony w 100%.

Dla pewności wolał bym zgrać soft z PLC na kompa, zmodyfikować i wgrać z powrotem.

Pracuję rzadko z s7-1200/1500 i chciałem podpytać jak to jest ze zgrywaniem całkowitym softu? Działa bez problemu? Czy powinienem być w którymś miejscu ,,czujny"? Czy po zgraniu soft będzie wyglądał dokładnie tak samo jak bym utworzył projekt na komputerze?

0 3
  • #2 14 Gru 2015 18:14
    Xevree
    Poziom 7  

Hej.

Po zgraniu softu wszystko będzie jak być powinno, z tym że nie będziesz miał komentarzy o ile w ogóle takowe robiłeś.

Pozdrawiam Marcin.

0
  • #3 14 Gru 2015 21:22
    Uzytkowniik
    Poziom 16  

Tak jak napisał kolega wyżej, stracisz wszystkie komentarze i nazwy symboliczne, a to często bywa bardzo pomocne...

Sprawdź lepiej czy projekt, który posiadasz na programatorze jest taki sam jak na sterowniku do którego jesteś podłączony. Funkcja Compare Blocks...

0
  • #4 14 Gru 2015 22:11
    Markos80

Spec od PLC

Przy ściąganiu 1200 nie traci się symboli, ani komentarzy. Spokojnie zgrasz cały program. Różnie za to bywa z konfiguracją sprzętową, ale z drugiej strony lepiej po prostu podłącz się do sterownika posiadanym programem i zobaczysz czy są różnice.
    Jeśli wszystkie "kropki" przy blokach będą zielone, to program jest aktualny. Jeśli masz tam jakieś parametry czy nastawy to dobrze jest zrobić snapshot z całego sterownika lub tylko interesujących Cię baz, a potem wpisać te ściągnięte wartości jako startowe. Uchronisz się przed zainicjowaniem baz starymi danymi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo