Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rysa na cylindrze w pilarce ms 170

schuster 14 Gru 2015 19:26 1176 10
  • #1 14 Gru 2015 19:26
    schuster
    Poziom 6  

Mając trochę czasu wracam do piłarek, które dostały mi się w spadku. Ta piła wydawała się nie mieć kompresji (uruchamia się dość łatwo i chodzi, ale zaraz po wejściu w drzewo łańcuch staje w miejscu). Zajrzałem do silnika, okazuje się że tłok zahaczył o krawędź otworu wydechu, w wyniku czego górna krawędź tłoka jest zdeformowana i pewna deformacja jest też krawędzi wydechu. Mniejsza z tłokiem, pytanie czy po założeniu nowego tłoka ten cylinder będzie zdatny. Trochę byłoby szkoda, bo to oryginalny Mahle.

Rysa na cylindrze w pilarce ms 170

• #2 14 Gru 2015 19:45
    darfur5
    Poziom 27  

A jak wyglądały pierścienie?

• #3 14 Gru 2015 19:57
    schuster
    Poziom 6  

Pierścienie całe, nie ucierpiały. Tłok otarł się jakby samą górną krawędzią i jego krawędź w tym miejscu jest spłaszczona, podobnie jak krawędź otworu wydechowego cylindra. Może ktoś już to przerabiał, gładź w innych miejscach jest w dobrym stanie.

• #4 14 Gru 2015 20:28
    Sniezynka
    Poziom 23  

Witam, Pierścienie całe a jaki jest luz w zamku pienienia?
    Jeżeli nie ma występu na cylindrze w miejscu wyszczerbienia cylindra można pokusić się o wymianę tłoka wraz z pierścieniami, lecz ten zabieg będzie skuteczny do momentu kiedy spaliny nie wypalą większego wgłębienia.

• #5 14 Gru 2015 20:53
    darfur5
    Poziom 27  

Najlepiej było by wymienić cylinder (bo nie ma pewności że jest dobry) tłok (bo jest uszkodzony) no i nowe pierścienie. Inaczej nie ma pewności że wszystko będzie działać. Choć to trudne, unikaj chińszczyzny bo to niby tanie ale kilku krotna naprawa nie jest ani tania ani przyjemna.

• #6 14 Gru 2015 21:25
    schuster
    Poziom 6  

Sniezynka napisał:
    jaki jest luz w zamku pienienia?
    Nie wiem o jaki luz chodzi.

Występów nie ma. Wiem, że najlepiej byłoby wymienić komplet, ale wolę wcześniej sprawdzić cylinder, myślę że to warte zachodu nawet gdyby przyszło rozbierać 2x, bo wiadomo że zamienniki to loteria. Wiem, nikt jednoznacznie nie odpowie, tylko test. W zasadzie podjąłem już decyzję, ale lubię poznać zdanie innych. Kupię na razie sam tłok + pierścienie.

• #7 15 Gru 2015 06:14
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wygląda to nie najlepiej.
    Możesz złagodzić to wyszczerbienie okienka wydechu, papierem i spróbować założyć nowy tłok.

Daj jeszcze zdjęcie tego uszkodzenia na tłoku.

• #8 15 Gru 2015 20:08
    schuster
    Poziom 6  

Dobra, zdjęcia tłoka od strony starcia w cylindrze.

Rysa na cylindrze w pilarce ms 170 Rysa na cylindrze w pilarce ms 170

• #9 08 Sty 2016 22:58
    schuster
    Poziom 6  

Jeszcze koledzy jedna sprawa, przy okazji robotki wyjalem pompke oleju dla przedmuchania chociaz wszystko bylo ok. Nie spodziewalem sie ze to troche pulapka, bo mam teraz problem z wlasciwym ustawieniem pompki wzgledem kanalika w karterze. Ktos ma wiedze na jaka glebokosc powinna byc posadowiona ta pompka, mierzac suwmiarka glebokosc od spodu kartera?

• #11 09 Sty 2016 21:17
    kwok
    Poziom 38  

schuster napisał:
    Ktos ma wiedze na jaka glebokosc powinna byc posadowiona ta pompka, mierzac suwmiarka glebokosc od spodu kartera?

Kiedyś chyba to robiłem i z tego co pamiętam to wpycha się ją do oporu. Generalnie zębatka pompki ma być w okolicy środka ślimaka.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME