Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CPW 200 - Lodówka nie wyłącza się

14 Gru 2015 19:32 1422 5
  • Poziom 5  
    Mam problem z kupioną, używaną lodówką POLAR CPW 200. Lodówka chłodzi i mrozi, ale prawie się nie wyłącza. Wyłącza się dopiero wtedy, gdy pokrętło nastawy temperatury poruszę. Np. z 5 na 3. Wtedy się wyłącza i jak nastawię z powrotem na 5 to nie włącza się od razu.
    Do tego podczas pracy słychać dźwięk jakby chlupotanie wody.
    Czym to może być spowodowane?
  • Poziom 33  
    A jakie masz temperatury wewnątrz? Jeśli przy kręceniu termostatem reaguje to po prostu może masz za niską temp ustawioną.
  • Poziom 5  
    Nie mam pojęcia. Niestety, nie mam termometru żeby to sprawdzić, a lodówka nie podaje. W lodówce jest "chłodno", a w zamrażarce "mroźno".
  • Poziom 33  
    No to musisz zmierzyć temperaturę, bo może ustawiasz za niską i zamrażarka niepotrzebnie aż tak mocno chłodzi. W lodówce nie powinno być mniej niż 3stopnie.
  • Poziom 32  
    A może trzeba uzupełnić czynnik chłodzący (bulgotanie). W mojej zamrażarce było podobnie, pracowała nonstop a by zamrozić gdy była ustawiona na maximum, po naprawie 9podobno uzupełnienie czynnika o "dopompowanie" do odpowiedniego ciśniena w układzie usterka ustała, ale tylko na około 14 miesięcy bo znowu usterka się pojawiła, okazało się że była gdzieś w układzie minimalna nieszczelność.
  • Poziom 5  
    Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze ją trochę poobserwuję i jak nic się nie zmieni, to trzeba będzie jakiś serwis.