Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40-43 cale do 1600 zł (dobry, bez smart TV)

14 Gru 2015 21:40 4293 35
  • Poziom 8  
    Witam,
    bardzo proszę o pomoc w wyborze telewizora dla rodziców. Poniżej odpowiedzi na pytania.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Główne na wprost, ale też minimalnie bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać na szafce RTV
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Duże okno z balkonem na prawej ścianie.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary LCD Samsung 32 cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 2xHDMI, wejście USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy Polsat
    10 .Jakie urządzenia? Bardzo sporadycznie konsola PS4.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Około 5 godzin.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem jaka będzie lepsza.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i programy z Cyfrowego Polsatu (również HD).
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? NIE
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Max 1 dzień w miesiącu.
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? od 40 do 43 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Na razie nic.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do około 1600 złotych.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? NIE

Wybór jest dość spory w tych granicach cenowych dla ekranu 40-43 cale. Natomiast nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu i kupić telewizor, który znacznie odbiega od konkurencji. Mam tu na myśli takie parametry jak: jasność, kontrast, częstotliwość obrazu, kolory. Czyli coś na czym się nie znam i trudno mi to porównać w oferowanych modelach.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź.

Podoba mi się ten SHARP LC-40CFE5100E (bo chyba o tego Ci chodziło). A jak on się ma do popularnego w tej cenie telewizora Samsung UE40J5100? Będzie w którymś z parametrów (obraz, może dźwięk) zauważalna różnica?

Philips 40PFH5500 - niestety trochę za drogi (około 1900 zł)
    Sony KDL-40R555 - też za drogi (około 1900 zł)
    Toshiba 40L5435 - brak w magazynach
    Hitachi 43HBT42 - tego się trochę boję, chociaż wiem, że często polecacie :)

Ogólne wszystkie zaproponowane przez Ciebie (poza fajnym SHARP'em) mają Smart TV. Jest mi to niepotrzebne, ale bardziej nie chcę dlatego, że obawiam się, ze w budżetowych telewizorach słabo to działa (np. poprzez słaby procesor). Ale może się mylę.
  • Poziom 29  
    Witam... pozwól, że się doczepię - sam poszukuje TV w podobnej cenie i zastanawiam się nad tym smartem... Może ktoś wyrazić opinię jak to działa w tym SHARP'ie albo HITACHI?
    Zamierzam podpiąć do TV tuner VU Plus ZERO - a z tego co widziałem wszystkie softy mają na niego coś w postaci SMART'a... Z góry dziękuje ;)
  • Poziom 8  
    Dobra...

Samsung UE40J5100 odpada, bo Samsungi odradzają specjaliści :) (a ten jest jeszcze budżetowy do tego).

Bardzo proszę o odpowiedź, który z tych byście wybrali i dlaczego (biorąc pod uwagę m.in. obraz i jakość):

PHILIPS 40PFH5300
    Panasonic TX-40CS520E
    SHARP LC-40CFE5100E
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Co to znaczy kalibracją? Musze oddać do serwisu czy innego tego typu miejsca?
  • Poziom 8  
    Czyli na pewnym poziomie cenowym, wybór jest już czysto subiektywny. Bo każdy z tych 3 modeli z każdej strony słyszę, że mam wybrać inny :P
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Wybrałem ten: PHILIPS 40PFH5300 (właśnie gdzieś tam do mnie jedzie) :)

A na "konkurencyjnym" forum mocno polecali ten model: Panasonic TX-40CS520E.

W sumie nie wiem dlaczego wybrałem PHILIPS'a, ale na pewno nie rzucałem monetą :D
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    @LOCOLOCO, dzięki za info. Coś czułem, że jakoś tak sztucznie go promują.

Wybór padł na PHILIPS 40PFH5300 i mam nadzieję, że jak za tę cenę to dobry zakup. Kupiony za 1.559 zł w Agito.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Boję się, że z kalibracją może być problem. Mieszkam na wsi a telewizor dowiezie kurier.

Będzie ciężko sprowadzić z niedalekiej okolicy specjalistę, który wykona kalibrację. Ale sprawdzę, czy ktoś oferuje takie usługi w mojej okolicy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Cześć wszystkim,
    podepnę się pod temat, gdyż-poniewóż-iż również zakupiłem ten telewizor 40PFH5300 (co prawda jeszcze nie dotarł, ale teoretycznie jest już w drodze).

Przeczytałem artykuł o kalibracji, którego podesłał Locoloco, ale czy dla mojego emerytowanego wujka, będzie miało znaczenie czy telewizor jest profecjonalnie skalibrowany? Nie wystarczą jakieś nastawy znalezione w internetach?

Z góry dzięki za podpowiedź (szczególnie liczę na CIebie Locoloco :) ).
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Na kalibracje profesjonalną zabrakło funduszy, zatem zadam nieśmiałe pytanie/prośbę: czy ktoś mogł by się podzielić ustawieniami "mniej/wiecej"?

Był bym ogromnie wdzięczny.
  • Poziom 10  
    Pozwólcie że również podepnę się pod temat, tez mam zamiar kupić telewizor 40 - 43" zastanawiałem się nad samsung 40H6200, oraz nad sharp LC-43CFE6352E wizualnie najbardziej mi się podoba (podstawa), no mógłby jeszcze być SAMSUNG UE40J5100 wszystkie są do 2 tys pln. Czy wybór sharpa byłby dobrym wyborem w stosunku do samsunga?, lub jeszcze jakaś inna propozycja[/spoiler]
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    No chyba na obrazie by mi bardziej zależało,nie wiem jak tam z czernią na ekranie,multimedia też ważne ale to już na drugim miejscu. Jak to się ma z smart tv czy jak się ma smartfon z samsunga to czy jest możliwość bezprzewodowego połączenia się z telewizorem sharp, np. w celu obejrzenia zdjęć, filmów. Na co jeszcze warto zwrócić przy wybieraniu telewizora co może mieć później znaczenie. Czy ten telewizor trzeba kalibrować tak jak jest to opisane parę postów wyżej, czy się podłącza i powinno grać, czy menu jest intuicyjne i tak wogóle czy warto ten model sharpa brać czy dać sobie spokój
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedzi zdecydowałem jednak trochę dołożyć i wziąć sony kdl-43w756c
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Tylko że o tym nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić
  • Poziom 17  
    Ja mogę się wypowiedzieć na temat SHARP LC-43CFE6352E.
    Plusy:
    - Dobry obraz, nie mam zastrzeżeń,
    - Nagrywanie na usb bez problemu,

Minusy:
    - Mało informacji o tym modelu w sieci (pisząc do szarpa odsyłają pod inny adres tj, service-pl(malpa)umc-service.eu)
    - Połączenie z WiFi trochę uporczywe (niemoc podłączenia się z routerem, udało mi się jedynie gdy udostępniałem internet z telefonu)
    - Słabo wykonany pilot
    - Lekkie zawieszenia obrazu jeśli przechodzimy po kanałach DVBT, dzwięk leci normalnie
    - Wolno działający interface samego aquos

Może ktoś trafił na lepszy egzemplarz. Ja niestety będę na dniach oddawał go do salonu. Myślałem że będzie dobry a okazał się kiepskim wyborem. Będę szukał czegoś innego do 2000zł. Wspomnę, że dałem za niego 1740zł.
  • Poziom 10  
    Dzięki za informacje, to mnie już przekonało że podjąłem prawidłową decyzję żeby jednak trochę dołożyć i kupić sony kdl-43w756c.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    A może jakaś podpowiedź jak to zrobić?