Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor dla dziewczyny [32'-40'] 1500 max.

Siarex89 15 Gru 2015 00:55 951 11
  • #1 15 Gru 2015 00:55
    Siarex89
    Poziom 7  

Święta, Święta... i prezenty.

Witam! Moja dziewczyna jest studentką i w wynajmowanym przez siebie i kuzynkę mieszkaniu marzy o własnym TV. Podobno coś tam na niego odkłada, ale znając życie studenckie nazbiera za jakieś 2 lata jak już skończy studia. Chcę jej sprawić prezent i kupić ten TV jako prezent na Święta. Dziewczyna myśli o 32' do 1000 zł, jednak ja czytając forum i przeglądając oferty podniosę te wymagania do 40' i 1500 zł. Co prawda trochę o TV się znam, jednak nie na tyle, by samemu coś wybrać, dlatego proszę o pomoc ekspertów!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3,0 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słabo
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie ma, kuzynka w pokoju obok LG32LF5610
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobra jakość obrazu i dźwięku, full hd,hdmi, led. Bajery typu wi-fi, 3D, Smart TV raczej niepotrzebne bo z własnego doświadczenia wiem, że się z tego nie korzysta
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    10 .Jakie urządzenia? laptop przez hdmi
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6 dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy w internecie, programy rozrywkowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? LG, Samsung, Phillips, choć nie pogardzę mniej popularnymi markami, jeśli będą dobrej jakości
    17. Preferencje co do wielkości? 32-40' ze wskazaniem na 40'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu i dźwięku
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Odpowiedziałem na pytania, jednak dodam jeszcze od siebie. Telewizor głównie będzie służyć do odbioru telewizji. Częste będzie podłączanie laptopa przez hdmi i oglądanie filmów w internecie. Jak wspomniałem bajery typu Smart TV, czy Wi-Fi w telewizorze nie są potrzebne, bowiem z własnego doświadczenia wiem, że z tego się często nie korzysta. Najważniejsza jest jakość obrazu i dźwięku i na tym się skupmy. Grać na TV nie zamierzam, od tego mam konsolę w domu i odpowiedni do tego TV. Preferuję uznane marki, choć gdy trafi się coś w stylu Hitachi czy Kruger&Matz w dobrej jakości, a po niższej cenie to nie odmówię. To chyba wszystko. Proszę o pomoc!

• #2 15 Gru 2015 01:16
    poqraka
    Poziom 17  

Hej,
    Jeżeli chodzi o wymiary obrazu - to dopiero okaże się w domu, czy dobrze wybraliście.
    Główne kryterium, to żeby telewizor (jeżeli wisi na ścianie) nie wyglądał jak małe okienko lub obrazek. Dlatego należy wybierać większe modele. 32cale nie zdają egzaminu nawet w sypialni.
    Następna sprawa - wyposażenie: 1 HDMI - mało. 3 HDMI : podłączysz laptopa, jakiś dekoder satelitarny, Blu-ray i "gitara".
    USB- więcej niż 1, jeśli będzie opcja nagrywania multimediów.
    Oczywiście FULL-HD. Jak zostanie kasy, to 4K, chociaż prędzej zaskoczy DVB-T2.
    W LCD częstotliwość odświeżania - 50 -100 Hz.
    Generalnie - im mniej załączonych (polepszaczy obrazu) tym jest on bardziej naturalny. Należy też brać pod uwagę, źródło sygnału i warunki zewnętrzne.
    pozdro

• #3 15 Gru 2015 01:22
    Siarex89
    Poziom 7  

Dokładnie, dlatego idę w kierunku 40'. W domu mam 37' i 55', dlatego uważam, że 32' to "popierdółka" i nie warto w niego inwestować, a 40' powinno być jak najbardziej w porządku. Kwesta HDMI którą poruszyłeś też jest istotna. Nie wyobrażam sobie, aby w tym TV było tylko jedno takie wejście, jak dla mnie 3 to minimum. Co do USB to sądzę, że jedno będzie wystarczająco. Ja w TV z USB korzystam naprawdę od święta. Jak mówiłem liczy się jakość obrazu i dźwięku. Masz kolego jakieś propozycje modeli?

• #4 15 Gru 2015 12:48
    Siarex89
    Poziom 7  

Wpadł mi w oko PHILIPS 40PFH4100/88, na allegro jest PHILIPS 40PFH4100 (bez końcówki 88, nie wiem czy to ten sam model, a jak nie to jaka jest różnica). Jest on 40 calowy, Full HD, 100 HZ, nagrywanie USB, 2 wejścia HDMI i fajny elegancki wygląd. Na allegro po całkiem niezłej cenie 1280 zł, czyli całkiem przyjemnie. Co sądzicie? Chyba nie znajdę nic lepszego w podobnej cenie?

• #5 15 Gru 2015 20:05
    Siarex89
    Poziom 7  

Rozważam jeszcze modele Samsung UE40J5100. Na dniach przejdę się do Media Markt, aby przyjrzeć się odpowiednio obrazowi i sprawdzić jak sprawuje się dźwięk. Miło by były gdyby do tego czasu ktoś się wypowiedział na temat moich wyborów.

• #6 15 Gru 2015 20:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 15 Gru 2015 20:42
    Siarex89
    Poziom 7  

Czekałem kolego aż się odezwiesz i podzielisz się swoją fachową opinią. Jak wspomniałem wyżej głównie zależy mi na jakości obrazu i dźwięku. To jest podstawa. Nie potrzebuje w TV bajerów typu Smart TV, Wi-Fi czy inne Androidy. Ja w swoich telewizorach w domu, choć oba posiadają funkcję Smart TV w ogóle nie korzystam. Wejście HDMI (co najmniej 2 sztuki) i jedno USB. Jak widać dużych oczekiwań nie ma. Niech cieszy mnie jakością obrazu i dźwięku, tyle mi wystarczy.

• #8 16 Gru 2015 18:51
    Siarex89
    Poziom 7  

Panowie, pomocy. Jutro jadę do miasta pooglądać te telewizory i chciałbym się na któryś zdecydować, dlatego Wasza opinia jest dla mnie bezcenna. Nie chciałbym dokonać złego zakupy i później tego żałować.

• #9 16 Gru 2015 22:57
    poqraka
    Poziom 17  

Hej,
    "To jest ten sam Philips.
    Philips będzie miał lepszą czerń"
    Ten PHILIPS 40PFH4100/88 jest w EURO..., a bez 88 w Media,,,pert, chyba ten pierwszy jest z tego roku. Zobacz też LG. Gotowej recepty nie dostaniesz.
    pozdro

• #11 17 Gru 2015 17:15
    Siarex89
    Poziom 7  

Bylem dzisiaj w MediaMarkt i sprzedawca, polecil mi wlasnie Phillipsa 40PFH4200, poniewaz tego Phillipsa 40PFH4100 nie mieli na sklepie. Jak zapytalem o roznice miedzy Nimi to powiedzial, ze jest roznica w jasnosci. Sprawdzajac w specyfikacji na internecie wiem, ze troche zle powiedzial. Jasnosc oba maja po 200, ale znalazlem inne roznice na korzysc 4200. Nie wiem czy sa na tyle istotne, aby dokladac te 200 zl do modelu 4200 (ok. 1400 zl) 4100 (1200). Co sadzicie?

• #12 17 Gru 2015 22:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME