Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pafal MOD A52 - przeskok o 200kWh

FreakOfDnb 15 Gru 2015 08:25 2175 0
    FreakOfDnb
    Poziom 9  
    Witam,

Mam dziwny problem z licznikiem PAFAL MOD A52. Dokładnie rok temu również w grudniu kiedy byliśmy na wakacjach przez równe 2tyg licznik nie wiedzieć czemu naliczył nam: 491 kWh (włączona była tylko lodówka w trybie vacation).
    Po tym incydencie przystąpiliśmy do skrupulatnego zapisywania zużytego prądu. Ostatnio 27.11.2015 przyszedł Pan z ENEA w celu dokonania odczytu (również ja zapisałem sobie ten wynik= 35506 kWh). Moje zdziwienie było ogromne kiedy to wczoraj (14.12.2015) zerknąłem na licznik i zauważyłem że wskaz pokazuje już 35951kWh co jest rzeczą niemożliwą (nie zmieniła się częstotliwość używania pralki/zmywarki czy kuchenki).

1) Dokonałem niezbędnych pomiarów włączając jedynie czajnik elektryczny i zliczając zużytą energię.
    2) Wyłączyłem wszystkie odbiorniki w domu - licznik stanął
    3) Wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia elektryczne - licznik stanął
    4) Zamówiłem sprawdzenie instalacji przez pracowników ENEA - błąd wskazania licznika 0.35% (oczywiście był to pomiar bieżący bez wnikliwej analizy)
    5) Nie używałem żadnych magnesów

Z tego co czytam temat jest ciężki do ugryzienia bo ekspertyzy mogą nic nie wykazać i zostanę z ręką w nocniku.
    Może ktoś z was spotkał się kiedyś z takim problemem a może jednak warto wysłać ten licznik na ekspertyzę ?
    Będę wdzięczny z jakiekolwiek info jak podejść do tematu.

Pafal MOD A52 - przeskok o 200kWh

EDIT!!!!

znaleziono przyczynę dziś: okazało się że przyczyną problemów była zamontowana dodatkowa grzałka w grzejniku w łazience. Styk jeżeli raz zaskakiwał na ustawioną temperaturę to już pomimo jej osiągnięcia nie puszczał i tak grzałeczka 300W chodziła sobie 24h/dobe.
  • e-miernikie-mierniki