Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć licznik elektryczny do skutera 4t za stary licznik wskazówkowy

15 Gru 2015 12:03 3570 5
  • Poziom 5  
    Mam następujący problem. Posiadam licznik (nie znam marki , wyślę zdjęcie) elektroniczny i chce go podmienić do skutera za zwykły licznik. W starym liczniku z okablowania do podłączenia znajduje się jedna kostka na 9 pinów . Problem jest taki ze w tym liczniku elektrycznym jest kostka na 9 pinów i jeszcze osobom na 3 . Gdy podłącze tylko 9 pinów wyskakuje mi na liczniku kontrolka ze światła mijania są włączone i nic więcej. Na nic nie reaguje licznik na migacze ani nic , tylkd te jedne światła. Licznik jest na pewno dobry bo był w skuterze znajomego. Moje pytanie jest następujące. Da się to jakoś podmienić , czy maj opłacalne? Trzeba będzie wymieniać elektrykd , podmienić kable? A i dodam że z licznika jeszcze dodatkowo wychodzą 2 cienkie kable które nie mam pojęcia gdzie prowadzą. Obrotomierz jest standardowo na linkę a nie na żadne czujniki. Prosił bym o odpowiedz :-) Jak podłączyć licznik elektryczny do skutera 4t za stary licznik wskazówkowy Jak podłączyć licznik elektryczny do skutera 4t za stary licznik wskazówkowy Jak podłączyć licznik elektryczny do skutera 4t za stary licznik wskazówkowy Jak podłączyć licznik elektryczny do skutera 4t za stary licznik wskazówkowy
  • Poziom 19  
    Jeśli sam licznik - to może zaadoptuj jakiś od roweru ?
  • Poziom 5  
    Heh nie w tym sensie;-) chciał bym tą całość podmienić do skutera . O ten cały licznik mi chodzi , nie prędkościomierz tylko całość :-) . Nie wiem może nie zbyt jasno się wyraziłem:-)
  • Poziom 19  
    BloodyDoom44 napisał:
    Heh nie w tym sensie;-) chciał bym tą całość podmienić do skutera . O ten cały licznik mi chodzi , nie prędkościomierz tylko całość :-) . Nie wiem może nie zbyt jasno się wyraziłem:-)

No to bez opisu przewodów twojego licznika na podmianę ani rusz....
    Nie będę się licytował ale 3 przewody to pewnie zasilanie.
    a 9 to z pewnością jakieś czujki lub światełka.
  • Poziom 3  
    Najlepiej poszukaj sobie instrukcji na chomiku na pewno ją znajdziesz i tam masz dokładnie rozpisane jakie kable do czego :)
  • Moderator Samochody
    Musisz mieć schemat z Twojego skutera i ze skutera z którego pochodzi licznik. Na linkę to jest raczej prędkościomierz, obrotomierz jest raczej elektroniczny.