Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-T7030X - brak oznak zycia

milo222 13 Cze 2005 18:10 2804 6
  • #1 13 Cze 2005 18:10
    milo222
    Poziom 2  

Witam

mam taki oto problem - telefon Panasonic KX-T7030X (hybrid system) podłączony do centrali telefonicznej panasonica - jako jedyny z 5 telefonów mial bezposrednie wyjscie na miasto ( określony jako wew 101) , nie wiadomo czemu w pewnym momencie przestal działać ( stało sie to po przełaczeni na jednej z linii faxu, bezposrednio nie ma wplywu na linie idącą do tego telefonu) podlaczenie zwyklego telefonu pod tą linie (kabel) daje sygnal ale na miasto nalezy juz wychodzi tak jak w innych przez 0 choc linia 101 przypisana do niego dziala bez problemu

Bawilem sie kabelkami ale nawet gdy uzyskam syganl to telefon po chwili scisza sie i wszystko znow zanika

ma moze ktoś jakis pomysł czy bede musial wołac magika od centrali i telefonów ???

--mam nadzieje ze jakos to sensownie opisałem :/

• #2 13 Cze 2005 22:50
    kaz69
    Poziom 27  

Sprawdź gniazdo w telefonie i w centralce.W telefonie usuń zimne luty.

• #3 13 Cze 2005 23:13
    alkad
    Poziom 14  

Witam

Sprawdź podłączenie aparatu, wygląda na kłopoty z sygnalizacją dla aparatu sytemowego (zewnętrzna para).

• #4 14 Cze 2005 15:18
    milo222
    Poziom 2  

dzieki za odpowiedzi bede sprawdzał

udało mi sie załatwic 2 aparat i to samo

centrala panasonica ma oznaczenie KX-TA308 czy mozliwe jest ze sie sama zresetowała i ustawienia są fabryczne ??? bo linia wew 101 działa ale przypisane do niej ustawienia juz nie

Pzdr
    Milosz

• #5 14 Cze 2005 16:51
    kaz69
    Poziom 27  

Może klijent wpisał przeniesienie.Po podniesieniu słuchawki ma być ciągły sygnał,jeżeli jest przerywany to funkcja #90 lub 790

• #6 14 Cze 2005 19:55
    Bogdan99
    Poziom 15  

Witam!
    Jeśli dobrze zrozumiałem, podłączony w miejsce wewn, 101 aparat analogowy przcuje normalnie, z wyjsciem na miasto praez 9/ czy 81/
    Natomiast aparat systemowy lezy, tzn nie świeci na nim żadana kontrolka
    / ?/ Jeśli tak to brak zasilania aparatu systemowego. / Para zewnętrzna na gniazdku- czarno żółta /. Więcej trudno powiedzieć, bo opis dosyć
    niejasny
    Pozdrowienia

• #7 16 Cze 2005 00:33
    msura
    Poziom 14  

Musisz zrobic tak:
    Podłączyć wszystkie telefony i faksy do centrali tylko i wyłącznie na parze środkowej(analogowej), telefon systemowy na 2 parach (wewn. analog jakieś 25V i zewnętrzna systemowa jakieć 15,6V).
    Centrale KX-TA mają wspólne zasilanie dla wszystkich 8-miu portów systemowych i jezeli masz faks podpięty na 2 pary to moze to powodować zakłócenia w pracy aparatu systemowego

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME