Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przestroić radio Laura 2?

15 Gru 2015 16:49 747 5
  • Poziom 16  
    Witajcie!
    Szukałem w internecie schematów przestrojenia radyjka Laura 2 lecz nic nie odnalazłem. Chcę sie także zapytać co może być przyczyną buczenia na UKF'ie ?
  • Poziom 17  
    Laura 2 to to samo co radioodbiornik Izabela.
  • Poziom 16  
    Dobrze, a co może być, że buczy na UKF'ie? :D
  • Poziom 34  
    Masz radio w ,,słusznym wieku", buczenie będzie spowodowane ,,suchymi" elektrolitami. Jeżeli są tam jeszcze takie w obudowach z tworzywa przeważnie pomarańczowe, to zacznij całą zabawę od wymiany wszystkich. Jeżeli masz najmniejsze choćby doświadczenie z przestrajaniem głowic UKF to zauważyłem duże podobieństwo głowicy w tym radiu do głowic(schemat) w odbiornikach Giewont, Beskid czy innych identycznych wewnątrz, do których znajdziesz w sieci masę wskazówek na temat przestrajania.
  • Poziom 31  
    Za buczenie tylko na zakresie UKF odpowiedzialny jest kondensator C110 - 10µF (na schemacie Izabella C117 - 100µF). Ten umieszczony jest na płytce przełącznika zakresów w pobliżu klawisza włączającego O/I.
  • Poziom 16  
    Mam doświadczenie z przestrajaniem :D przestrajałem GFE 105 4 razy i wiele stołowców, wszystkie elektrolity powymieniam i powiem czy cos zmienione :)