Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki DAC za około 1000zł kupić?

Dorexmachina 15 Dec 2015 17:21 1494 7
    Dorexmachina
    Level 8  
    Witam, potrzebuje przenośnej karty dźwiękowej do Monitor Audio Silver 8 i Denon 1510 AE, które podłączone są do laptopa, jeśli to robi jakąś różnice. Mile bym widział jakieś porady na ten temat.

Cena poniżej 1000zł milej widziana niż powyżej, no chyba że różnica jakości w sprzęcie będzie dostateczna.

Ewentualnie jakieś inne rozwiązania niż DAC w tej cenie, ale zależy mi by muzykę można było puszczać z laptopa.
    Świr
    Level 34  
    Popatrz za produktami firmy Lexicon, M-Auduio, Focusrite - jest tego trochę. A jako DACe wszystkie się spisują.
    Dorexmachina
    Level 8  
    A pytanko jeszcze czy mam szukać w zewnętrznych kartach dźwiękowych czy DACach? Bo nie do końca rozumiem różnice. Karty z tego co rozumiem mają dodatkowe opcje, ale ja ich raczej nie potrzebuje. Nie potrzebne mi np. nagrywanie. W tym momencie chodzi mi o sprzęt wyłącznie pod kolumny, ale chcę do tego subwoofer w przyszłości i nie wiem czy kiedyś nie będę chciał podłączyć kina domowego. Rozumiem że DAC mi to wszystko zapewni i to tego mam szukać?
    I jeszcze czy kable są do tego są w pakiecie dobre czy mam szukać ich osobno, a jeśli tak to jakich?
  • Helpful post
    Świr
    Level 34  
    Generalnie to są karty dźwiękowe. Jeśli szukasz czegoś "audiofilskiego" popatrz za firmą SMSL. Używam takiej przelotki USB>Toslink w domu i nawet się to spisuje. Z tym, że ja kupiłem na ebay-u. Różnica pomiędzy kartą dźwiękową a dacem to kwestia obsługiwanych wejść (no, jeszcze częstotliwości samplowania i paru innych szczegółów). Zwykle karta dźwiękowa ma tylko USB, a DAC jeszcze SPDiF, czy I2S.
    Co do kabli - M-Audio, Focusrite, czy SMSL nic nie dało oprócz zasilacza i przewodu USB ;)
  • Helpful post
    buczo11
    Level 28  
    Witam!
    Myślę, że Twoje potrzeby zaspokoi DAC Audinst mx-1, ewentualnie mniejszy HUD-mini.
    Dorexmachina
    Level 8  
    Ten Audist mx-1 wydaje się całkiem spoko, wprawdzie planowałem wydać trochę więcej, ale za to partnerka będzie zadowolona z oszczędności na DACu:) Problem mały w tym że nie do końca podoba mi się wizualnie, w szczególności kolor jest problemem. Będę musiał skonsultować z drugą połówką, ale dzięki wam za odpowiedzi.
    Dorexmachina
    Level 8  
    Wziąłem tego tańszego DACa, ale trochę żałuje, do tego sprzętu powinno być raczej coś lepszego. No ale dźwięk się i tak poprawił, także nie jest źle, kiedyś wymienię może na coś lepszego.